چه رنگی برای اتاق نشیمن مناسب است؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق نشیمن به شدت به فضایی که شما می­‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد.
رنگ‌‌ آمیزی اتاق نشیمن

چه رنگی برای دیوار اتاق نشیمن مناسب است؟ رنگی که شما برای رنگ‌‌ آمیزی اتاق نشیمن و پذیرایی منزل خود انتخاب می‌کنید، منجر به ایجاد حس و حالی خواهد شد که برای این فضا به دنبال آن بوده‌اید. با مجله دلتا همراه باشید.

رنگ خاکستری

خاکستری رنگی محبوب و در عین شیک بودن، آرامش‌بخش است. همچنین خاکستری با اکثر رنگ‌های دیگر به خوبی ترکیب می‌شود. بنابراین انتخابی منعطف برای یک اتاق نشیمن است. در تصویر زیر، دیوارهای خاکستری روشن، رنگ شاداب کوسن‌های صورتی و زرد را به خوبی در فضا حل می‌کند و سبب تقویت دریچه‌های چوبی و قاب‌ پنجره‌ها نیز می‌شود.

رنگ خاکستری برای نشیمن

رنگ سفید

برای رنگ‌‌ آمیزی اتاق نشیمن از رنگ سفید بهره ببرید. با سفید نگه داشتن دیوارها، به خودتان این فرصت را می‌دهید که با مبلمان، کاشی‌ها و لوازم فرعی، فضا را طراحی کنید. در تصویر زیر، سقف و دیوارهای سفید و روشن یک تضاد خیره‌کننده را با مبلمان، تابلوهای هنری و لوازم فرعی مشکی و قهوه‌ای برقرار ساخته‌اند.

رنگ سفید برای نشیمن

رنگ آبی تیره

از طیف آبی تیره استفاده نمایید. دیوارهای آبی تیره، انتخابی عالی برای اتاق نشیمن هستند زیرا فضا را دنج‌تر می‌سازند و پیش‌زمینه‌ای مناسب برای تابلوهای هنری و مبلمان فراهم می‌سازند. در تصویر زیر، این اتاق باز و وسیع است، اما دیوارهای آبی تیره، حس وحالی دنج ایجاد می‌کنند.

خطوط نرم و رنگ‌های روشن مبلمان در برابر چنین رنگ متضادی، به خوبی جلوه می‌کنند. اگر می‌خواهید فضا را دنج‌تر نمایید، سقف را نیز با همان آبی تیره رنگ‌آمیزی نمایید.

رنگ آبی تیره برای نشیمن

رنگ سبز

رنگ سبز را فراموش نکنید. برای داشتن یک اتاق نشیمن بی‌نظیر، یکی از انتخاب‌ها رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ سبز کمرنگ و ملایم است. در تصویر زیر دیوارها به فضا حسی آرامش‌بخش می‌دهند و با منظره حیاط‌خلوت ترکیب می‌شوند. طیف صورتی کوسن‌ها و صندلی پارچه‌ای نیز در کنار پارچه مخمل مبل‌ها، به آرامش اتاق می‌افزاید.

رنگ دیوار نشیمن

رنگ آبی روشن

خنکی رنگ آبی را تعدیل کنید. آبی روشن رنگی آرامش‌بخش برای اتاق نشیمن است، اما اگر نگران بیش از حد سرد بودن آن هستید، تصویر زیر به شما نشان خواهد داد که جای نگرانی نیست.

دیوارهای آبی روشن با کوسن‌ها و قالی‌هایی به رنگ آبی تیره کامل شده‌اند. علاوه بر این، افزودن بافت‌های طبیعی به فضا گرما بخشیده‌ است. یک گلدان از شکوفه‌های صورتی انتخابی عالی برای همراهی با رنگ آبی است، چرا که این دو رنگ در کنار هم زیباتر بنظر می‌رسند.

رنگ در دکوراسیون نشیمن

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

دیگر این کارها را در دکور خانه انجام ندهید!

در این مطلب ضمن مشخص کردن ایرادهایی که در طراحی دکور خانه‌ها وجود دارد به بیان راهکارهایی …