انرژی مثبت را به خانه خود دعوت کنید!

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقش محیط فیزیکی اطراف شما با تاثیر روحی و روانی که بر روی شما ایجاد می‌کند، از آن‌چه که تصور می‌کنید بیشتر است.
ایجاد انرژی مثبت در دکوراسیون

دلیل محکمی وجود دارد که کارشناسان تاکید می‌کنند، محیط زندگی خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید تا بازتابی از شما و سبک زندگیتان باشد. به همین دلیل برای افرادی که با هر مسئله‌ای دچار استرس شده و احساس نگرانی شدید می‌کنند، کوچک‌ترین جزئیات در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب از مجله دلتا به راهکارهای ایجاد انرژی مثبت در دکوراسیون پرداخته می‌شود.

استرس را بیرون از خانه رها کنید!

این که خانه چگونه از ما استقبال می‌کند از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از راه‌های ایجاد انرژی مثبت در دکوراسیون این است که  ورودی خانه؛ نشاط بخش، راحت، گرم، دوستانه، استقبال کننده و جذاب باشد. به همین دلیل تلاش کنید تا به راهروی ورودی خانه خود شخصیتی دوست داشتنی بخشیده و بر اساس سلیقه شخصی خود آن را دکوراسیون کنید.

گیاهان سبز و درختان خانگی!

حضور در اتاقی که گیاهان سبز و طبیعی در آن قرار دارند به کاهش استرس و افزایش انرژی مثبت کمک می‌کند. به ویژه گیاهان و درختان بزرگ خانگی با تازه کردن هوای اتاق یکی از موثرترین و زیباترین ایده دکوری برای کاهش استرس بشمار می‌روند.

گیاهان سبز و درختان خانگی در دکوراسیون

از قدرت آرامش‌بخش رنگ آبی بهره ببرید!

این یک حقیقت است که تنالیته‌های مختلف رنگ آبی سرعت گردش خون را کاهش می‌دهند. از نظر علمی ثابت شده است که رنگ آبی باعث آرامش و انرژی مثبت در انسان می‌شود. از این رنگ در دکوراسیون محیط زندگی خود استفاده کنید. حتی رنگ کردن تنها یک دیوار به رنگ آبی، باعث می‌شود تا اتاق به مکانی آرام و متعادل تبدیل شود.

انرژی مثبت در دکوراسیون

تمام شلف‌ها و طبقات را با وسیله پر نکنید!

محیط‌های شلوغ و فشرده، ترس‌ها و استرس‌های انسان را افزایش می‌دهند. قطعا شما نیز حسی را که باعث افزایش میزان استرس می شود در محیط زندگی خود نمی‌خواهید. نیازی نیست که تمام طبقات و کتابخانه خود را با اشیاء پر کنید. شلف‌هایی که نیمی از آن‌ها خالی باشند، فضایی باز و آرام ایجاد کرده و به وسیله‌ای آرامش بخش و دکوراتیو تبدیل می‌شوند.

محیط اطراف خود را مرتب نگه دارید!

نامنظم و نامرتب بودن مکان نیز مانند شلوغی و ازدیاد، یکی از دلایل انرژی منفی بشمار می‌رود. همانطور که در مورد شلف‌ها و قفسه‌ها گفته شد، در چیدمان مبلمان و لوازم نیز از شلوغی دوری کنید. دکوراسیون‌های مینیمال خیلی سریع مرتب می‌شوند. با این روش می‌توانید محیطی آرامش بخش و سرشار از انرژی مثبت برای خود ایجاد کنید.

انرژی مثبت در خانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ترفندها خانه خود را بزرگ‌تر کنید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…