هرگز این رنگ‌ها را در دکوراسیون خانه به‌کار نبرید!

۱۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رنگ‌هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند به قدری بر روح انسان تاثیر گذار هستند که قبل از رنگ کردن تمام دیوارها باید به اندازه کافی به آن فکر کنید.
رنگی مناسب برای دیوارها

بعضی از رنگ‌ها هر چقدر هم که مورد پسند شما باشند، می‌توانند بر حال روحی شما تاثیر منفی بگذارند. اگر می‌خواهید هنگام ورود به خانه انرژی مثبت بدست بیاورید، بهتر است از رنگی مناسب برای دیوارها استفاده کنید و از این رنگ‌ها دوری کنید. برای شناخت این رنگ‌ها با مجله دلتا همراه باشید.

رنگ‌هایی را که بر روحیه شما تاثیر منفی می‌گذارند

رنگی مناسب برای دیوارها

قهوه‌ای لجنی (پانتون)

بر اساس تحقیقات انجام شده، قهوه‌ای لجنی که با نام پانتون شناخته می‌شود، رنگی است که انسان‌ها کم‌ترین تمایل را به آن دارند. این رنگ برای دیوارها رنگ مناسبی نیست. اگر رنگی شاد و دل باز برای خانه می‌خواهید، از این رنگ دوری کنید.

هلویی

رنگ هلویی که در دهه ۱۹۶۰ برای دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه از مد افتاده است. این رنگ از نظر روانشناسی برای لباس و لوازم خانه مناسب است، اما در صورت استفاده بر روی دیوارها باعث کاهش انرژی می‌شود.

رنگی مناسب برای دیوارها

 صورتی یخی (پاستلی)

رنگ صورتی یخی و یا صورتی پاستلی که در مجله‌های مد زیاد دیده می‌شود برای رنگ اتاق خواب انتخاب مناسبی نخواهد بود. برای جان بخشیدن به اتاق خواب خود از رنگ‌های درخشان استفاده کنید. رنگ‌های مات و پاستلی انرژی و درخشش مکان را از بین می‌برند.

رنگ صورتی یخی

رنگ‌هایی که مناسب منزل نیست

رنگ نامناسب خانه

زرد آتشی (زرد روغنی)

رنگ زرد و تنالیته‌های آن که در نور خورشید نیز دیده می شوند سال ها است که برای جان بخشیدن به خانه‌ها در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگ باید با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده بیش از اندازه از رنگ زرد باعث ایجاد حس اضطراب و استرس می‌شود.

رنگ زرد آتشی

نارنجی پاپسیکل (نارنجی براق)

رنگ نارنجی در مکان‌های کوچک، تا زمانی که به مقدار مناسب مورد استفاده قرار بگیرد، باعث ایجاد حس گرما در آن مکان می‌شود. اما رنگی مناسب برای دیوارها نخواهد بود. شاید رنگ نارنجی را دوست داشته باشید، اما استفاده از این رنگ بسیار دشوار است. استفاده بیش از اندازه از رنگ نارنجی آزار دهنده خواهد بود.

رنگ نارنجی براق

قرمز

رنگ قرمز و تنالیته‌های مختلف آن باعث بروز حس عصبانیت می‌شوند. رنگ زرد، رنگی نامناسب برای دیوارها است. اما این بدین معنا نیست که باید رنگ قرمز را از زندگی خود حذف کنید. می‌توانید درب ورودی خانه رابه رنگ قرمز رنگ‌آمیزی کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ تغییر کوچک در دکور خانه که آن را شیک‌تر می‌کند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این پرده‌ها آشپزخانه را شیک و مدرن می‌کنند

انتخاب یک پرده مناسب برای دکور آشپزخانه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا و البته ش…