با این ترفندها خانه خود را بزرگ‌تر کنید!

۹
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بسیاری از افراد که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند، دغدغه چیدمان وسایل و دکوراسیون، همیشه ذهنشان را درگیر می‌‎کند.
چیدمان خانه کوچک

بسیاری از ما این امکان را نداریم که به خانه‌ای بزرگ‌تر برویم یا حتی منزل کنونی‌مان را گسترش دهیم. اما شاید نیاز به هیچ کدام از این کارها نباشد. با یک برنامه ریزی فضایی هوشمندانه،  خانه کوچک شما می‌تواند بسیار عالی و حتی جذاب‌تر از خانه‌های بزرگ باشد. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ترفندهای چیدمان خانه کوچک می‌پردازیم.

وسایل اضافی و بی استفاده را حدف کنید!

نظم دادن به وسایل منزل و حذف وسایل بلا استفاده، خانه کنونی شما را دو برابر بزرگ‌تر نشان می‌دهد. البته لازم نیست تمام وسایل خود را حذف کنید بلکه تنها روزی ۵ دقیقه برای نظم دهی به آن‌ها وقت بگذارید. این نشیمن باریک با رنگ‌های خنثی، شلف، تعدادی قاب عکس پراکنده و لوازم دیگر را در بر می‌گیرد، اما نتیجه نهایی آرامش و نظم است.

حذف وسایل اضافی و بلا استفاده در چیدمان

از هر سانتی‌متر منزل کوچک خود استفاده کنید!

استفاده هوشمندانه از هر بخش فضا برای نگهداری وسایل، یکی از ترفندهای چیدمان خانه کوچک است.

چشم‌تان را در خانه بچرخانید و هر گوشه، شکاف یا سطح فراموش شده‌ای از دیوار را کشف کنید. می‌توانید شلف‌ها یا کابینت‌ها را در این فضاها بگنجانید.

دکوراسیون خانه کوچک

شجاعت برداشتن دیوارها را داشته باشید!

خانه کوچک با پلان باز بدون هیچ دیوار داخلی، مسلما خیلی بزرگ‌تر از مجموعه‌ای از اتاق‌های کوچک به نظر می‌رسد. سقف‌های بلند نیز حس بزرگی فضا را افزایش می‌دهند. نمایان کردن سازه سقف، به فضا تناسبات و حس متفاوتی می‌بخشد، البته در صورتی که این کار از نظر سازنده به بنا آسیبی نزند.

حذف دیوارها در خانه کوچک

آشپزخانه کوچک و کاربردی خود را دوست داشته باشید!

اگر تنها یک اجاق گاز، یخچال، سینک و فضای کانتر کافی برای آماده کردن غذای خود داشته باشید، اوضاع خوب است. نکته کلیدی این است که دکوراسیون آشپزخانه شما کاربردی و جذاب باشد. این آشپزخانه تمام سفید، کوچک اما مدرن و شیک است.

آشپزخانه کوچک

از مبل راحتی جمع و جور استفاده کنید!

اگر می‌توانید یک مبل راحتی در فضای کوچک خود جا دهید،  قدم اصلی را برداشته اید و آسایش شما تأمین است. مبل راحتی ال شکل بدون اشغال زیاد فضا، فضای استراحت کافی را  در اختیار شما می‌گذارد.

چیدمان خانه کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب با وسایل دکوری‌ چیدمان زیباتری را تجربه کنید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

مبلمان منزل را زیبا و شیک کنید

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک…