حقایقی خیره کننده درباره فضا

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فضا پر است از شگفتی هایی که کشف آن‌ها علاوه بر افزایش آگاهی نسبت به جهان پیرامون، انسان را بیش از پیش مشغول دیدن شگفتی‌های طبیعت می‌کند
واقعیت های باورنکردنی فضا

فضا با وسعت و گستردگی‌اش بسیار شگفت انگیز است و وجود تریلیون‌ها اجرام آسمانی در میلیارد‌ها کهکشان در فضا، تقریبا برای مغز انسان غیر قابل درک است. این فضای ناشناخته همواره پر از شگفتی بوده و هر بار حقایق جالب و خیره‌کننده‌ای درباره آن کشف می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله دلتا به برخی از واقعیت های باورنکردنی فضا صحبت خواهیم کرد.

فضا کاملاً بی صدا است

هیچ صدایی در فضا وجود ندارد، فضانوردان از رادیو‌ها برای برقراری ارتباط در فضا استفاده می‌کنند.

 امکان زندگی در مریخ وجود دارد

از بین تمام سیارات منظومه شمسی غیر از زمین، مریخ یکی از کراتی است که به احتمال زیاد میهمان نوازی بیشتری برای زندگی دارد. در سال ۱۹۸۶، ناسا فسیل‌هایی از موجودات زنده میکروسکوپی از صخره‌ای در مریخ کشف کرد که می‌تواند نشانی از وجود حیات در این کره باشد.

 امکان زندگی در مریخ

هنوز کسی نمی‌داند چه تعداد ستاره در فضا وجود دارد

وسعت فضا باعث شده است تا پیش بینی دقیق اینکه چند ستاره در فضا وجود دارد، غیرممکن شود. در حال حاضر دانشمندان و اخترشناسان نتوانسته‌اند تخمین کاملا دقیقی از ستاره‌های کهکشان راه شیری داشته باشند که چیزی حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ستاره‌اند.

حالا تصور کنید با وجود میلیارد‌ها کهکشان در فضا، ستاره‌های موجود کاملا غیرقابل شمارش خواهند بود.

مواد موجود در ماه تا ۱۰۰ میلیون سال باقی خواهند ماند

ماه جو ندارد. یعنی هیچ بادی برای از بین بردن سطح و هیچ آبی برای شستشوی ردپا‌ها وجود ندارد. این بدان معنی است که ردپا‌های فضانوردان آپولو به همراه رد فضاپیما و مریخ نورد و مواد دور ریخته شده، میلیون‌ها سال در آنجا باقی خواهند ماند.

در ونوس یک روز معادل یک سال در زمین است

زهره یا همان ونوس، محور چرخش آهسته‌ای دارد که معادل ۲۴۳ روز زمین طول می‌کشد تا یک روز خود را کامل کند. مدار زهره در اطراف خورشید ۲۲۵ روز زمین است.

در فضا منبع عظیمی از آب وجود دارد

اخترشناسان یک ابر عظیم بخار آب را کشف کرده‌اند که ۱۴۰ تریلیون برابر میزان آب اقیانوس‌های زمین را در جایی حدود ۱۰ میلیارد سال نوری دورتر از کره زمین داراست. این امر به عنوان بزرگترین کشف آب شناخته می‌شود.

ممکن است ماه یک تکه از زمین بوده باشد

این فرضیه وجود دارد که وقتی زمین سیاره‌ای نسبتاً جوان بود، توسط یک جسم غول پیکر مورد اصابت قرار گرفت. این برخورد، یک قطعه از زمین را برای ایجاد ماه جدا کرد؛ این قطعه سپس در اثر کشش گرانشی شروع به چرخیدن به دور زمین کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب افزایش سرعت گوشی اندروید با چند ترفند ساده را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با خستگی وسط روز چه کار باید کنیم؟

برخی از افراد برای اینکه انرژی بیشتری داشته باشند قهوه می‌نوشند که تاثیر آن کوتاه مدت است.…