مرگ سیاره زمین

۱۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مرگ سیاره زمین موضوع تازه‌ترین مقاله دانشمندان در رابطه با تاثیرات بشریت روی وضعیت محل زندگی ما بوده است.
مرگ سیاره زمین

مرگ سیاره زمین زودتر از آنچه تصور می‌کنیم، فرا خواهد رسید. این نتیجه مقاله‌ای بوده که دانشمندان به تازگی منتشر کرده‌اند و در آن تاثیرات حیات بشری روی اکوسیستم و وضعیت کلی سیاره ما را از دیدی تازه، مورد بررسی قرار داده‌اند. در این مطلب از مجله دلتا درباره مرگ سیاره زمین صحبت خواهیم کرد.

برخی از دانشمندان این حوزه می‌گویند که بشریت هم‌اکنون در مسیر رسیدن به آینده‌ای فوق‌العاده تاریک قرار دارد. این‌طور که به نظر می‌رسد، در این آینده تاریک، انقراض‌های جمعی زیادی رخ می‌دهند. بحران‌های سلامتی مختلف، دائما جان انسان‌ها را خواهند گرفت. تغییرات آب و هوایی هم بصورت مداوم جوامع بشری را به خطر می‌اندازند.

مقاله‌ای در مورد مرگ سیاره زمین

جمعی از دانشمندان آمریکا، مکزیک و استرالیا سه بحران اساسی که اشکال مختلف حیات روی زمین با آن‌ها رو به رو هستند را توصیف کرده‌اند. این بحران‌ها اختلالات آب و هوایی، کاهش تنوع گونه‌های زیستی و همچنین افزایش شدید جمعیت انسان‌ها و به تبع آن استفاده بیش از حد از منابع سیاره هستند.

برای گردآوری نتیجه‌گیری‌ها در مورد مرگ سیاره زمین، دانشمندان ۱۵۰ پژوهش قبلی را کنار هم گذاشتند. گفته شده است که هرکدام از این سه بحران مرگبار در دهه‌های آینده بدتر خواهند شد. این دانشمندان قصد سرزنش کردن شهروندان یا کشورها را ندارند. به این مسئله هم که دیگر امیدی برای نجات سیاره وجود ندارد، پرداخته نشده است.

این وضعیت تهدیدهای قابل توجهی را متوجه انسان‌ها و سایر جانداران سیاره کرده است. هشدار داده شده است که اگر رهبران جهانی این تهدیدها را جدی نگیرند، به زودی بقای نسل بشر به خطر خواهد افتاد.

آینده‌ای تاریک

آینده‌ای تاریک

طبیعت به زودی بسیار تنهاتر از حال حاضر خواهد شد. از زمان شروع کشاورزی در ۱۱ هزار سال پیش، زمین حدودا ۵۰ درصد گیاهان خود را از دست داده است. تنوع زیستی موجودات ساکن سیاره هم ۲۰ درصد کمتر شده است.

با این حال اگر چنین الگویی ادامه پیدا کند، ۱ میلیون از میان ۷ تا ۱۰ میلیون گونه گیاهی و جانوری سیاره زمین به زودی منقرض خواهند شد. چنین حجمی از انقراض، تمامی اکوسیستم‌های اصلی زمینی را با مشکلاتی جدی مواجه خواهد کرد. به عنوان مثال اگر حشرات کمتری وجود داشته باشند، گرده‌افشانی کمتری برای رشد گیاهان انجام می‌شود.

در نتیجه گیاهان کمتری برای تصفیه هوای زمین وجود خواهند داشت. این پوشش‌های گیاهی آب‌ها و خاک سیاره را هم تصفیه می‌کنند. از طرف دیگر، کاهش وسعت و تراکم جنگل‌ها باعث می‌شود تا سیل‌های ویران‌گر به راحتی در محل زندگی ساکنان زمین جاری شوند و جان انسان‌ها را بگیرند.

 

جلوگیری از مرگ سیاره زمین

باید تصمیم‌گیرندگان جهانی و سیاست‌گذاران کشورهای مختلف، سریعا در مسیر جلوگیری از گرمایش زمین قرار بگیرند.

اولین قدم در این مسیر، قبول عمق بحران زیست محیطی حال حاضر است. بعد از این پذیرش می‌توان تصمیمات لازم برای اقدامات مثبت بعدی را اخذ کرد. یکی از این تصمیمات توقف استفاده از سوخت‌های فسیلی بوده که باعث آزاد شدن حجم فوق‌العاده زیادی از گازهای گلخانه‌ای در اتمسفر زمین می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب کمبود فعالیت فیزیکی باعث مرگ می‌شود را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
منبعبرترین ها
برچسب ها

۱۸ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۴۷ ب٫ظ

  بسیار بسیار عالی

  پاسخ

  • سارا امیرانی

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۵۱ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۴۲ ق٫ظ

  جالب بود

  پاسخ

  • نسرین میرزایی

   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۲۹ ب٫ظ

   ممنون

   پاسخ

 3. اسدپور

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  تحقیق وکاهش درمورد وضعیت زمین آزادسازی ترین کارگروه زندگی وآینده مردم درروی زمین است ولی این موضوع فراموش نشود آینده زمین راکسی نمیتواند پیش بینی کندوخودکره زمین دارای انرژی مثبت ومنفی است که این توان بازسازی وتغییر رابرای آسان کرده وانسان درآینده برساخت فضاپیماهای غول پیکرومدرن می تواند بی کرات خارج ازمنظومه شمسی سفر کندوزندگی همچنان ادامه دارد.این خواست خدا است

  پاسخ

  • نسرین میرزایی

   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۲۹ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

 4. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۴ ب٫ظ

 5. محمد رضا

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۵ ب٫ظ

  خوب بود

  پاسخ

  • نسرین میرزایی

   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۴:۲۹ ب٫ظ

   سپاس

   پاسخ

 6. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۱:۳۲ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۷ ق٫ظ

  ممنون

  پاسخ

 8. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۳ ق٫ظ

 9. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۰:۴۷ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۳ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۱ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۸ ق٫ظ

 13. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۹:۳۹ ق٫ظ

 14. ناشناس

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۸:۳۳ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با خستگی وسط روز چه کار باید کنیم؟

برخی از افراد برای اینکه انرژی بیشتری داشته باشند قهوه می‌نوشند که تاثیر آن کوتاه مدت است.…