ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای اتاق خواب است. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک، بیشترین دقت و خلاقیت را بکار ببرید.
دکور اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خوابی کوچک دارید و می‌خواهید آن را دکوراسیون کنید، باید نکاتی را بدانید که با استفاده از آن ها فضای اتاق خواب خود را بزرگ‌تر جلوه دهید. در این مطلب از مجله دلتا به شما ترفندهایی در مورد دکور اتاق خواب کوچک را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

همه اتاق‌ها به نقطه کانونی نیاز دارند. نقطه‌ای که هنگام ورود به اتاق خواب، توجه شما را به خود جلب کند تا کوچک بودن فضا را حس نکنید. در خیلی از موارد، تاج تخت، نقطه کانونی محسوب می‌شود. شما می‌توانید بالش‌هایی با طرح و رنگ‌های زیبا را در جلوی آن قرار دهید. در بعضی از اتاق خواب های کوچک، ممکن است که پنجره توجه شما را به خود جلب کند. در این حالت ممکن است دو نقطه کانونی در اتاق بوجود بیاید. بنابراین برای حل این مشکل، تخت را جلوی پنجره قرار دهید تا این دو عنصر در یک نقطه قرار بگیرند. همچنین می توانید یکی از این دو، تخت یا پنجره را تزئین نکنید تا تنها یک نقطه کانونی در اتاق وجود داشته باشد.

اتاق خواب کوچک

فضای اتاق خواب را باز نگه دارید

ممکن است که برای لوکس و مجلل نشان دادن اتاق خواب خود، وسوسه شوید که تخت بزرگی را خریداری کنید. توجه داشته باشید که این کار فضای اتاق را تنگ و محدود می‌کند. به جای این که یک تخت بزرگ و پرزرق و برق بخرید یک تخت کوچک را انتخاب کنید که فضای زیادی را اشغال نکند. بعد از آن تخت را در مرکز اتاق خواب قرار دهید تا در دو طرف آن فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

دو گزینه برای انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب‌های کوچک وجود دارد. یکی این که با رنگ‌های تیره مانند قرمز سیر و یا قهوه‌ای شکلاتی اتاق خوابی آرام‌بخش و راحت بوجود آورید. دیگری این که برای پنجره‌ها پرده نازک نصب کنید. دیوارها را سفید یا زرد روشن کنید تا فضای اتاق خواب خود را پر از نور خورشید کنید. با توجه به سلیقه خود، رنگ‌های سرد یا گرم را برای اتاق انتخاب کنید. از رنگ‌های گفته شده در دیوار استفاده کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

از حداکثر فضای موجود اتاق برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید

برای دکور اتاق خواب کوچک از هر فضای خالی در اتاق استفاده کنید.

استفاده از حداکثر فضای موجود اتاق

فضای زیر تخت در دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک

یکی از بهترین فضاها، فضای زیر تخت است. تخت‌های مخصوصی در بازار وجود دارند که دارای کشوهای متعددی برای وسایل شما هستند. روش مقرون به صرفه‌تر، قرار دادن جعبه و چمدان در زیر تخت است.

 استفاده از نظم دهنده‌ها در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب‌های کوچک، داخل کمدها و پشت درب‌ها اهمیت زیادی دارند. در این بخش‌ها از قفسه و جعبه استفاده کنید. در این‌صورت از حداکثر فضای موجود در اتاق، به خوبی استفاده کرده‌اید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب برترین رنگ‌های مکمل‌ فیروزه‌ای در دکوراسیون کدامند؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی هوای خانه را تمیز می‌کنند

وجود گلدان‌های گل و گیاه در خانه نشاط را در ساکنان آن ایجاد می‌کند. وجود گیاهان تصفیه‌کنند…