چطور با پول کم مثل شاهزاده ها سفر کنیم؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر تصمیم دارید تا یک سفر اقتصادی به یکی از شهرها و یا کشورهای دنیا داشته باشید، این به آن معنا نیست که باید شب‌ها در هاستل بخوابید و یا اینکه همه مدت فقط غذاهای خیابانی بخورید.
سفر کم هزینه

داشتن یک سفر لوکس بدون اینکه حساب بانکی‌تان خالی شود، چندان هم کار سختی نیست. فقط باید چند ترفند و راه ساده را بدانید تا بتوانید آن‌ها را در سفر به کار بگیرید. برای دانستن نکاتی برای سفر کم هزینه مجله دلتا را همراهی کنید.

به دنبال خانه‌های اجاره‌ای باشید

اجاره کردن این نوع خانه‌ها از طریق سایت‌هایی مثل Airbnb و Homeaway این امکان را برای شما به وجود می‌آورد تا بتوانید انواع مختلف خانه‌ها را با توجه به بودجه‌تان انتخاب کنید. اگر بتوانید یکی از این خانه‌ها را برای سفر اجاره کنید، می‌توانید هر آنچه که می‌خواهید را با هزینه کم داشته باشید. حتی ممکن است بتوانید یک خانه استخردار با همه امکانات داشته باشید.
برای یک سفر کم هزینه به دنبال خانه‌های اجاره‌ای باشید

برای یک سفر کم هزینه با دوستانتان سفر کنید

در حالی که سفر کردن مزایای خودش را دارد، اما بدی بزرگی که دارد این است که مجبورید همه هزینه ها را خودتان به تنهایی متقبل شوید. اگر با دوستانتان سفر کنید و یا همراهی داشته باشید، به این معناست که کسی وجود دارد که می‌توانید هزینه‌هایتان را با او قسمت کنید! از هزینه اجاره خانه تا هزینه‌های رفت و آمد، خورد و خوراک و… . در نتیجه به هدف خود یعنی سفر کم هزینه نزدیک می‌شوید.
برای یک سفر کم هزینه با دوستانتان سفر کنید

بدانید که کی و چگونه پروازتان را رزرو می‌کنید

همینکه عزم سفر کنید باید به فکر رزرو پروازتان بیفتید. هر چه تاریخ سفرتان را زودتر بدانید، زودتر می‌‌توانید برای رزرو یک پرواز خوب و ارزان اقدام کنید. علاوه بر این، اینکه در چه روزی از هفته هم می‌خواهید بلیط هواپیما را خریداری کنید، اهمیت زیادی در قیمت آن دارد. معمولا اواسط هفته، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما است. آخر هفته‌ها به دلیل اینکه زمان تعطیلات است، پروازها گران‌تر هستند.
برای یک سفر کم هزینه بدانید که کی و چگونه پروازتان را رزرو می‌کنید

هتل های بوتیک را انتخاب کنید

اگر از طرفداران سفر با پول کم هستید و از طرفی هم می‌خواهید در یک اقامتگاه راحت، بزرگ و شیک با هزینه کم اقامت کنید، باید به سراغ هتل‌های بوتیک بروید. در این نوع هتل‌ها می‌توانید به معنای واقعی راحت‌تر به سرویس‌های مختلف دسترسی داشته باشید. از طرفی تسهیلات بیشتری هم در اختیارتان قرار می‌گیرد.
برای سفر کم هزینه هتل های بوتیک را انتخاب کنید

در سفر کم هزینه ۵۰-۵۰ باشید!

۵۰- ۵۰ به آن معناست که اگر دوست دارید تا از سفرتان نهایت لذت را ببرید، در یک سفر، ۲ سفر کنید! یعنی باید کمی زیرک باشید و نصف صفرتان را صرفه‌جویی کنید، غذاهای معمولی بخورید، در اقامتگاه‌های معمولی بمانید و به دنبال فعالیت‌های رایگان در مقصدتان باشید و نصف دیگر زمان سفرتان را مثل شاهزاده‌ها بگذرانید.
در سفر کم هزینه 50-50 باشید!

تصمیم بگیرید که چه چیزی برایتان اهمیت دارد و چه چیزی نه!

وقتی تصمیم می‌گیرید تا سفر کم هزینه داشته باشید، باید در مورد اینکه چه کاری برایتان بیشتر اهمیت دارد تصمیم بگیرید تا بتوانید روی همان فعالیت بیشتر ریخت و پاش کنید. برای مثال اگر خیلی برایتان اهمیت ندارد که در چه رستورانی غذا بخورید و از چه وسیله‌ای برای رفت و آمد استفاده کنید، می‌توانید در این مورد صرفه‌جویی کنید و هزینه آن را برای کاری که دوست دارید، کنار بگذارید.
ترفندهایی برای سفر کم هزینه
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، سفر به نروژ از شما یک انسان مهربان‌تر می‌سازد! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • دماغ شیطان

  دماغ شیطان کجاست؟

  این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چر…
 • روستای سرخاب

  بهشتی گمشده در نزدیکی تهران

  این روستا که با عنوان بهشت ساوجبلاغ شناخته می‌شود، علاوه بر اینکه تفریح در یک منطقه مسکونی…
 • هتل بنف اسپرینگز

  هتل زیبای کانادایی در تسخیر ارواح

  بی‌شک یکی از شیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور کانادا را باید بنای زیبا و مجلل هتل بنف اسپری…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دماغ شیطان کجاست؟

این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چر…