مغز کره‌ زمین اینجاست!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مرداب سن فرناندو در یکی از پارک‌های ملی اسپانیا قرار دارد. این مرداب را مغز طبیعت هم می‌نامند.
مرداب سن فرناندو

مرداب سن فرناندو به علت شباهت بسیار زیاد با مغز انسان، با نام مغز طبیعت شناخته می‌شود. فقط کافیست یکی از تصاویر هوایی این منطقه را مشاهده کنید تا این شباهت را کاملاً‌ درک کنید! با مجله دلتا همراه باشید تا با این مرداب آشنا شوید.

مرداب سن فرناندو کجاست؟

این پارک در منطقه‌ای به وسعت ۱۰۵ کیلومتر مربع قرار دارد. این پارک ملی که در استان کادیس واقع شده‌است، شامل مرداب، ساحل، جنگل‌های کاج و نیزار می‌شود. از همین رو، سال‌ها است که عاشقان طبیعت به این منطقه سفر می‌کنند. این نام مستعار عجیب چند سال پیش، وقتی که یک عکس هوایی در این پارک در محیط مجازی پخش شد، به این پارک داده شد.
مرداب سن فرناندو کجاست؟

مرداب سن فرناندو ، مردابی به نام مغز زمین

این تصاویر توسط یک عکاس طبیعت گرفته شد. وقتی وی بر آسمان این منطقه در حال پرواز بود، سریعاً‌ متوجه شباهت این باتلاق و مرداب‌ها با ساختار ظاهری مغز انسان شد. او سپس از این منطقه و مناظر عجیبش عکاسی کرد. وی می‌گوید: وقتی برای اولین بار بر فراز این منطقه پرواز می‌کردم، بلافاصله متوجه این شباهت شدم و از آن عکس گرفتم. من یک عکاس طبیعت هستم و کارم این است که نشان دهم چطور طبیعت بعضی مواقع می‌تواند با مناظر غیرطبیعی و عجیبش ما را شگفت‌زده کند.
مرداب سن فرناندو ، مردابی به نام مغز زمین

رنگ‌های مغز طبیعت

در این عکس مشهور، رنگ‌ها به هیچ وجه دستکاری نشده‌اند. مناطق سبز به طور طبیعی توسط جلبک اولوا رنگ آمیزی شده‌اند. در حالیکه جزایر بنفش، رنگشان را از باکتری‌های گوگرد بنفش گرفته‌اند.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، نامه بنویسید تا شریک رویاهایتان را پیدا کنید! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

این قنات را جن‌ها و دیوها ساخته‌اند

اهالی قنات قصبه گناباد و همسایگان این قنات می‌گویند که براساس شنیده‌های محلی‌شان که از زما…