طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فضای غذاخوری چه همان آشپزخانه باشد و چه یک اتاق جداگانه، در هر خانه ای نیاز به توجه ویژه و دکوراسیون متفاوت دارد.
طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه

شما از اولین فنجان قهوه یا چای در فضای غذاخوری لذت می‌برید. دور آن صبحانه میل می‌کنید و احتمالا در آن‌جا کار می‌کنید. مطالعه می‌کنید و وقتی غذا روی گاز است با یک لیوان نوشیدنی در آن‌جا می‌نشینید. با این همه، چرا میز آشپزخانه را مرکز این فضا قرار ندهیم؟ ممکن است در آشپزخانه خود یک میز غذاخوری بزرگ یا کوچک داشته باشید. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ایده‌هایی کاربردی برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌پردازیم.

نشیمن کنار پنجره

نیمکت‌هایی که در فضای زیرین خود دارای کشو هستند و در گوشه آشپزخانه قرار می‌گیرند بسیار دنج و کاربردی هستند. تعداد زیادی از اعضای خانواده می‌توانند با استفاده از آن پیرامون میز، صبحانه بخورند. چند برچسب جذاب و رنگی به پنجره‌های کنار میز بچسبانید که در آن‌ها از رنگ‌هایی شبیه رنگ‌های کوسن‌ها استفاده شده باشد.

فضای غذاخوری در آشپزخانه

میز کنار دیوار

میزی که به دیوار چسبیده باشد فضای کمی می‌گیرد، اما حضور قدرتمندی در فضا دارد. آویزان کردن یک چراغ مدور در بالای این میز، توجه را به این بخش جلب می‌کند. همچنین نسبت به منابع نوری موجود در آشپزخانه‌ها، نور گرم‌تری را ایجاد می‌کند.

فضای غذاخوری

میز غذاخوری به همراه کاغذ دیواری جذاب

برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌توانید یک میز غذاخوری کلاسیک را در گوشه‌ای از اتاق که دیوارهای آن دارای کاغذدیواری سرزنده و مدرنی است قرار دهید. ترکیب این نوع میزها با کاغذ دیواری‌های چاپی، مناسب فضاهای کوچک است.

میز غذاخوری به همراه کاغذ دیواری جذاب

میز کافه‌‌ای و صندلی‌های نامرئی

این فضای نشیمن کوچک اما کاربردی، ثابت می‌کند که حتی در فضاهای بسیار کوچک هم می‌توان سبک طراحی را قربانی نکرد. کوچک‌ترین میز کافه‌ای که می‌توانید را پیدا کنید و دو صندلی شفاف را پیرامون آن قرار دهید. اگر یک ظرف میوه هم روی آن قرار دهید طراحی شما کامل می‌شود.

میز کافه‌‌ای و صندلی‌های نامرئی در آشپزخانه

نیمکت‌های کنجی و مبل روکش‌دار

اگر می‌خواهید فضای دنجی در گوشه آشپزخانه خود داشته باشید از یک نیمکت کنجی با کوسن‌های کافی، یک مبل راحت و یک لوستر کلاسیک استفاده کنید. مبلی انتخاب کنید که ارتفاع آن با ارتفاع میز هماهنگ باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. برای راحت‌تر شدن کارها، مطمئن شوید که روکش‌های مبل قابل شستشو هستند.

نیمکت‌های کنجی و مبل روکش‌دار

پیشنهاد مطالعه: مطلب بهترین مکان میز غذاخوری در دکوراسیون خانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در منزل دکوری‌های زیبا بسازید

همچنین بخوانید: پاک کردن انواع لکه بر‌ روی فرش نقاشی زیبا خلق کنیم در ساخت دکور منزل خلاق …