سیاره‌های مشابه کره زمین

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دانشمندان به تازگی سیاره‌هایی در خارج از منظومه شمسی رصد کرده‌اند که مشابه زمین و اندازه آن‌ها تقریبا یک و نیم برابر آن است.
سیاره‌های مشابه زمین

مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره‌ای دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است. علی رغم همه تلسکوپ‌ها و رصدخانه‌های عالی، ما سیاره دیگری پیدا نکرده‌ایم که بتوانیم آن را خانه بنامیم. با این حال، برخی از این اجسام آسمانی که تقریباً شبیه به زمین بودند وجود دارند. در این مطلب از مجله دلتا درباره سیاره‌های مشابه زمین صحبت خواهیم کرد.

کشف سیاره های مشابه زمین

RAPPIST-1d

به نظر می‌رسد سیاره ای از TRAPPIST-1، قابل سکونت باشد. اعتقاد بر این است که این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین است. حتی ممکن است دارای جو، اقیانوس‌ها و یا لایه‌های یخی باشد. دانشمندان این سیاره را ۸۹٪ شبیه زمین می‌دانند.

کپلر -۴۳۸b

این سیاره در مدار ستاره کپلر ۴۳۸ در مدار فضاپیمای کپلر ناسا کشف شد. دانشمندان حدس می‌زنند که آب مایع ممکن است در سطح این سیاره وجود داشته باشد. این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از ستاره خود تابش پرقدرت دریافت می‌کند. همین امر ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. در حال حاضر، این سیاره ۸۸٪ شبیه زمین است.

Kepler-442b

این سیاره، سیاره سنگی نزدیک به زمین است که از نظر اندازه و دما یکی از سیارات شبیه زمین می‌باشد. این سیاره ۸۴٪ شبیه سیاره زمین است.

گرگ ۱۰۶۱c

این سیاره در فاصله حدود ۱۳.۸ سال نوری از زمین قرار دارد. این پنجمین سیاره نزدیک شناخته شده و قابل سکونت است.

این سیاره‌ توانایی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد سال سوختن را دارد که تقریباً ۴۰ تا ۵۰ برابر بیشتر از خورشید است. این سیاره ۷۶ درصد شبیه سیاره زمین است.

راس ۱۲۸ب

این نزدیک‌ترین سیاره خارج از منظومه شمسی ما است. در اطراف یک ستاره کوتوله قرمز خاموش، گردش می‌کند. به همین دلیل یکی از بهترین کاندیداها برای سکونت محسوب می‌شود.

اگر سیاره دارای جو باشد، درجه حرارت ممکن است به اندازه کافی مناسب باشد تا آب مایع را روی سطح خود نگه دارد و آن را ۸۶٪ شبیه زمین کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تکامل انسان‌ها در آینده چگونه خواهد بود را بخوانید.

 

 

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

شگفتی‌های زندگی انسان در آینده از قدرت کنترل آب‌وهوا تا تله‌پاتی!

تصور کنید زمانی که دچار بیماری‌های حاد می‌شوید، روبات‌ها در بدن شما با بیماری‌ مبارزه کنند…