درباره اختلال افسردگی چه می‌دانید؟

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.
هزینه فرد در تصادفات غیرعمد

افسردگی یک اختلال خلقی رایج اما جدی است. در این مطلب از مجله دلتا درباره اختلال افسردگی صحبت می‌کنیم. این موارد کاملا علمی هستند و طی مطالعات و بررسی‌های بسیار، نتیجه گیری شده‌اند. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

 

علائم افسردگی

علائم افسردگی

علائم یک دوره افسردگی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

کاهش علاقه به مواردی که قبلاً از آنها لذت می‌بردید، تغییر وزن، اختلالات مربوط به خواب، از دست دادن انرژی، احساس بی‌ارزشی و افکار مرگ یا خودکشی.

۳ میلیون بزرگسال در ایالات متحده، حداقل یک دوره افسردگی ماژور داشته اند (این عدد معادل ۷.۱ درصد از کل بزرگسالان ایالات متحده محسوب می‌شود).

سابقه شخصی یا خانوادگی، تغییرات عمده زندگی، ضربه، استرس و برخی داروهای خاص می‌تواند در افزایش خطر ابتلا به افسردگی نقش داشته باشد.

حدود ۳.۲ میلیون نوجوان در ایالات متحده حداقل یک دوره افسردگی عمده یا ماژور داشته اند (این رقم معادل ۱۳.۳ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۷ سال ایالات متحده است).

اختلالات اضطراب و افسردگی ارتباط تنگاتنگی دارند. تقریباً ۵۰٪ از مبتلایان به افسردگی، اختلال اضطراب نیز در آن‌ها تشخیص داده می‌شود.

افسردگی مهم‌ترین علت ناتوانی در میان افراد بین ۱۵ تا ۴۴ سال ایالات متحده بوده است. زنان دو برابر مردان مبتلا به افسردگی تشخیص داده می‌شوند.

برای افسردگی درمان مشخصی وجود ندارد، اما درمان‌های رایج شامل داروهای ضد افسردگی، اشکال سنتی روان درمانی یا الکتروشوک درمانی (ECT) هستند.

در سال ۲۰۱۷، حدود ۲۶۴ میلیون نفر در جهان افسردگی را تجربه کرده‌اند.

افسردگی اشکال مختلفی دارد و از جمله آن می‌توان به اختلال افسردگی مداوم (دیستیمیا)، افسردگی پس از زایمان، افسردگی روان پریشی، اختلال عاطفی فصلی و افسردگی عمده (major depression) اشاره کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: مطلب درمان افسردگی با پروتئین مغز را بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه از شر مورچه‌ها خلاص شوید!

برای از بین بردن مورچه ها همیشه نیاز به استفاده از مواد سمی نیست. ۶ روش برای از بین بردن م…