علت گردن درد خود را پیدا کنید

۱۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گردن درد یک مشکل شایع است. عضلات گردن ممکن است در اثر حالت نامناسب بدن دچار کشیدگی شوند.
علت گردن درد

خیلی‌ها می‌گویند نمی‌دانند چرا گردنشان اغلب درد می‌کند. این افراد به دلیل اینکه نسبت به علت گردن درد آگاه نیستند، اصول لازم برای رفع این مشکل را نیز رعایت نمی‌کنند. دراین مطلب از مجله دلتا به شما کمک می‌کنیم علت گردن دردتان را پیدا کنید.

علایم گردن درد

گردن درد معمولاً همراه با درد در دیگر قسمت‌های مجاور مثلاً شانه‌ها، کمر، سر یا آرواره است. این درد اغلب با مراقبت و رعایت برطرف می‌شود. اما در نظر داشته باشید که گردن درد مداوم یا شدید می‌تواند علامتی از یک عارضه جدی باشد. به خصوص اگر با علایمی مثل گسترش درد به دست‌ها، گزگز و سردرد همراه باشد. در این صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.

گردن درد

انواع گردن درد

 1.  درد عضله : این گردن درد در عضلات گردن و شانه‌ها رخ می‌دهد. اما هنگامی که عضلات را لمس می‌کنید نرم هستند.
 2.  اسپاسم عضله : در این حالت عضلات گردن در لمس سفت هستند و با ماساژ تا حدی بهبود حاصل می‌شود. این نوع گردن درد با چرخاندن سر شدت می‌یابد.
 3.  درد عصب : این نوع گردن درد می‌تواند ناشی از درگیری عصب‌های ستون فقرات باشد. شخص مبتلا ناراحتی کوتاه ‌مدت اما شدید همراه با احساس سوزش را تجربه می‌کند.
 4.  درد استخوان : این نوع گردن درد، شدید و نادر است. اگر دچار این نوع گردن درد باشید باید سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.
 5.  درد اطراف سر : در این حالت افراد اغلب درد را در پشت گردن خود احساس می‌کنند (بین قسمت پایینی سر و بخش بالایی گردن). این نوع گردن درد همراه با سردرد و معمولاً خفیف و پیوسته است.

گردن درد

چرا گردنتان درد می‌کند؟

علت گردن درد شما احتمالا یکی از موارد زیر است:

 •  وضعیت بدنی نادرست: به طور شایع  گردن درد به دلیل استفاده از بالش نامناسب، نشستن نادرست و هر عامل دیگری که باعث می‌شود تراز بدن به هم بریزد بروز می‌کند. چرا که در گردن تنش ایجاد شود.
 •  اضطراب یا استرس: این عوارض می‌توانند انقباض عضله و درد آن را به دنبال داشته باشند.
 •  افزایش سن و فرسودگی: بالا رفتن سن موجب فرسودگی‌ و تحلیل رفتن مهره‌های ستون فقرات در ناحیه گردن شده و باعث بروز گردن می‌شود.
 •  ویپلش (رگ به رگ شدن گردن): این آسیب زمانی روی می‌دهد که سر، ناخواسته و ناگهان به جلو و سپس به عقب پرت می‌شود؛ مانند آنچه در تصادفات شدید رخ می‌دهد.
 •  آسیب مغزی نخاعی: همراه با درد دست است. تصادف اتومبیل یا حادثه‌ی ورزشی، شایع‌ترین علت این نوع آسیب است.
 •  دیگر علت‌ها: بیرون‌زدگی دیسک، آرتروز یا التهاب مفاصل ، مننژیت یا سرطان.

گردن درد

چه باید بکنید وقتی گردن درد دارید؟

همان‌طور که دیدید، ابتدا باید علت گردن درد خود را بیابید. راهکارهای خانگی و طبیعی مانند پماد‌ها یا روغن‌ها برای ماساژ نیز می‌توانند در موارد خفیف تسکین‌ دهنده باشند. تقریباً ۵۰ درصد موارد گردن درد، مداوم و ناشی از عوارض جدی هستند. بنابراین اگر گردن درد شما شدید شد یا با دیگر علائم همراه بود، باید جهت تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید.

 مطلب عادت‌هایی که موجب کمردرد می‌شود را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

تمام خواص پیاز را با این ترفندها نصیب خودتان کنید

مجله دلتا در این مطلب به بررسی بهترین روش های استفاده پیاز برای درمان‌های طبیعی و بهره برد…