شهر اسرارآمیزی که با سحر و جادو به وجود آمده!

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گاهی در دنیا، شهرهای باستانی‌ پیدا می‌شوند که باستان‌شناسان هیچ دلیلی برای چگونگی به وجود آمدن آن‌ها پیدا نمی‌کنند. به وجود آمدن این شهرها آنقدر عجیب است که مردم محلی آن‌ها را به سحر و جادو و عناصر ماورائی ربط می‌دهند!
شهر نان مادول

شهری عجیب در نواحی دوردست اقیانوس آرام قرار دارد. این شهر آنقدر معماری عجیبی دارد که همه باستان‌شناسان را به فکر فرو برده که این شهر، چگونه با تکنولوژی ساده آن زمان ساخته شده است. در ادامه مجله دلتا را همراهی کنید تا با شهر نان مادول بیشتر آشنا شوید.

درباره شهر نان مادول بیشتر بدانیم

در نواحی دوردست غرب اقیانوس آرام در شمال اکوادور، ویرانه‌های شهر باستانی و اسرار آمیزی به اسم نان مادول وجود دارد. این ویرانه‌های باشکوه بر روی تالابی در سمت شرقی جزیره پوناپی قرار دارد. این شهر از ۹۲ جزیره مصنوعی کوچک تشکیل شده که بر روی صخره‌های مرجانی ساخته شده‌اند. همه این صخره‌های مرجانی توسط شبکه‌ای از کانال‌ها به هم مرتبط هستند، برای همین به ونیز اقیانوس آرام معروف شده‌اند.
درباره شهر نان مادول بیشتر بدانیم

عجیب‌ترین نکته‌ای که در شهر نان مادول وجود دارد

عجیب‌ترین نکته درباره این شهر، این است که در آن ساختمان‌هایی وجود دارد که دیوارهای آن‌ها از جنس بازالت است. ارتفاع این دیواره‌ها در بعضی از نقاط حتی به ۱۶ متر هم می‌رسد. این ساختمان‌ها از شاهکارهای مهندسی هستند. مشخص نیست که این ساختمان‌ها چگونه با امکانات آن زمان ساخته شده‌اند. این بناها حدود ۹۰۰ سال پیش ساخته شده اما قدمت جزیره‌های کوچک به قرن‌های ۸ و ۹ میلادی برمی‌گردند. این شهر در سال ۲۰۱۶ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
عجیب‌ترین نکته‌ای که در شهر نان مادول وجود دارد

چه چیزی باعث می‌شود این دیوارها عجیب باشند؟

انسان‌های آن زمان، این سنگ‌های بازالتی را از بخش دیگر جزیره، از یک منطقه آتشفشانی برداشته‌اند. چیزی که باستان شناسان را گیج کرده این است که چگونه این سنگ‌های بزرگ از یک سمت جزیره به سمت دیگر آورده شده‌اند. به علاوه نکته حتی عجیب‌تر این است که بعد از اینکه این سنگ‌ها با موفقیت جابجا شدند، چگونه تا ارتفاع ۱۶ متری بالا رفته‌اند. ساخت این شهر آنقدر عجیب است که تلاشی که برای ساخت این سازه‌ها به کار رفته را حتی می‌توان با اهرام مصر مقایسه کرد.
شهر نان مادول در اکوادور

شهر نان مادول در وسط اقیانوس آرام

نکته عجیب دیگر درباره این شهر، مکان عجیب و غریب و دورافتاده آن است. شهر در جای دورافتاده‌ای قرار دارد و از تمدن و شهرهای دیگر کیلومترها فاصله دارد و این نکته هم ماجرای این شهر را پیچیده‌تر کرده است. چرا شهر نان مادول باید دور از تمدن‌های دیگر و در وسط اقیانوس ساخته شود؟ مشخص است که اتفاقی عجیب در آن سوی جزیره افتاده است. حدود ۱۰۰ عدد از این جزیره‌های کوچک، کاملا شبیه هم هستند. اینکه دلیل این اتفاق چیست، اصلا مشخص نیست.
شهر نان مادول در وسط اقیانوس آرام

افسانه‌هایی درباره شهر اسرارآمیز باستانی در اکوادور

در جایی که علم از پاسخ به معما باز می‌ماند پای افسانه‌ها باز می‌شود. طبق افسانه‌ها این شهر توسط دو جادوگر ساخته شده است. این دو برادر به دنبال این بودند تا یک عبادتگاه درست کنند. از آنجایی که آن‌ها جادوگر بودند، توانستند با جادو سنگ‌های سنگین بازالت را به سمت اینجا هدایت کنند. حکومت آن‌ها بعد از حمله‌ای بزرگ به پایان رسید.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، ورود لاغرها به این هتل ممنوع است! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • چاه نارسبورو

  چاه خوفناکی که همه چیز را سنگ می‌کند!

  درگذشته بسیاری از مردم از نزدیک شدن به چاه نارسبورو خودداری می‌کردند، زیرا بیم آن داشتند ک…
 • جنگل ابر

  جنگل ابر، جنگلی در میان اقیانوس ابرها

  از فراز این جنگل که نظاره کنید، دریایی خامه‌ای از شیطنت ابرها می‌بینید که درخت‌ها به حاشیه…
 • دماغ شیطان

  دماغ شیطان کجاست؟

  این باور در بین مردم اکوادور وجود داشت که شیطان، صخره دماغ شیطان را آن جا قرار داده است چر…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

چاه خوفناکی که همه چیز را سنگ می‌کند!

درگذشته بسیاری از مردم از نزدیک شدن به چاه نارسبورو خودداری می‌کردند، زیرا بیم آن داشتند ک…