طراحی‌کابینت، متناسب با هر آشپزخانه

۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه در یک بخش اصلی، در اصول طراحی کابینت خلاصه می شود. طراحی کابینت آشپزخانه یک سری اصول و قوانین دارد که باید بصورت کامل و درست اجرا شوند.
طراحی کابینت های آشپزخانه

زمانی که صحبت از طراحی آشپزخانه می‌شود، کابینت‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. شکل، چیدمان و فضای داخل کابینت‌ها به طور مستقیم بر روی کاربرد راحت آشپزخانه تاثیر دارند. به همین دلیل هر آشپزخانه‌ای بسته به فرم و اندازه‌ای که دارد، نیاز به کابینت‌های مخصوص به خود خواهد داشت. اما چگونه می‌توان با طراحی کابینت های آشپزخانه، آشپزخانه‌ای زیبا و کاربردی ایجاد کرد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

کابینت‌های سبک کانتری برای آشپزخانه

کابینت‌های سبک کانتری یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در سال‎‌های اخیر بشمار می‌روند. در کابینت‌های سبک کانتری، بیشترین ویژگی که به‌چشم می‌خورد، درب‌های شیشه‌ای برای کابینت‌های ردیف بالا و همچنین دستگیره‌های بسیار خاص و منحصر به فرد است.

کابینت های آشپزخانه

کابینت‌های اضافه برای آشپزخانه‌های طرح باز

در آشپزخانه‌های باز، معمولا یک کانتر، فضای بین آشپزخانه و اتاق نشیمن را از یکدیگر جدا می‌کند. این کانترها هم می‌توانند فضایی برای نشستن و غذا خوردن باشند و هم فضایی برای ایجاد کابینت های اضافه. اگر فضای دیگری برای میز غذاخوری و غذا خوردن دارید، بهتر است که از این کانترها مانند یک جزیره کوچک استفاده کنید. با طراحی کابینت‌های اضافه در زیر آن، فضای بیشتری را برای ذخیره سازی اشیاء ایجاد کنید.

کابینت های آشپزخانه

استفاده از کشو به جای کابینت در زیر کانترها

معمولا کابینت‌های زیر کانتر، دارای طراحی‌های مشابهی هستند. اما استفاده از کشو به جای این کابینت‌ها می‌تواند بسیار کاربردی‌تر باشد. طراحی‌هایی که در آن‌ها از کشوهای بزرگ و جادار در زیر کانتر، به جای کابینت‌های ردیف پایین استفاده می‌شود، در سال‌های اخیر بسیار پرکاربرد شده است. این‌ها از جمله مدل‌های بسیار کاربردی هستند که می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

کابینت های آشپزخانه

کابینت‌هایی از کف زمین تا سقف

یکی از ویژگی‌های ثابت در طراحی اکثر آشپزخانه‌ها این است که کابینت‌ها از زمین کمی فاصله داشته باشند. همچنین از سقف پایین‌تر بوده و فضایی خالی در پایین و بالای آن‌ها باقی بماند. اما اگر در بخشی از آشپزخانه‌، کابینت‌ها از کف زمین تا سقف ادامه دارند در این صورت فضای ذخیره سازی شما تقریبا دو برابر خواهد شد. با استفاده از درب‌های شیشه‌ای در این نوع کابینت‌ها‌، می‌توانید از دلگیر شدن فضا جلوگیری کنید.

کابینت های آشپزخانه

جزیره‌های کابینتی در آشپزخانه

جزیره‌ها یکی از بایدها در آشپزخانه‌های امروزی بشمار می‌روند. بخصوص در آشپزخانه‌های بزرگ می‌توان جزیره‌هایی را مشاهده کرد که هم گاز و هم سینک بر روی آن طراحی می‌شوند. این جزیره‌ها فضای قابل توجهی از آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل ایجاد کابینت در زیر آن‌ها می‌تواند فضای ذخیره سازی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همچنین یک ویژگی دیگر جزیره این است که می‌تواند به عنوان کانتر مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین به شما این امکان را می‌دهد تا در کابینت‌های دیگر، فضای بین کابینت‌ها را حذف کنید.

کابینت های آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ راه برای پیوند مناسب اتاق‌ها با رنگ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…