۵ مکان دیدنی دنیا که برای دیدنشان وقت زیادی ندارید!

۱۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جهانگردی برای بسیاری از ما رویایی است که در طول زندگیمان به دنبال تحقق بخشیدن به آن هستیم. با این حال، رویاهای ما سال به سال در برابر برخی از شرایط طبیعی به چالش کشیده می‌شوند.
جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

در سراسر جهان شاهد تغییر اکوسیستم‌ها و انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری هستیم. شاید زمان زیادی برای دیدن این ۵ مکان جذاب باقی نمانده باشد. سعی ما در مجله دلتا این است که شما را با جاذبه های گردشگری در خطر نابودی آشنا کنیم.

جاذبه های گردشگری در خطر نابودی:

۱- آلاسکا_آمریکا

در رتبه نخست لیست ما، شهر آلاسکا قرار می‌گیرد. آلاسکا، بزرگترین ایالت کشور آمریکا است. اصلی‌ترین مشخصه این سرزمین، رشته کوه‌ها، قله‌ها و یخچال‌های طبیعی آن است. این ایالت شبه جزیره‌ای در قاره آمریکای شمالی است. مرتفع‌ترین قله آمریکای شمالی یعنی کوه دنالی در این مکان قرار دارد. آلاسکا دارای ۱۵ پارک ملی است که هر کدام حکم یک گالری از تکامل طبیعی زمین را دارند. دیدن آیسبرگ‌ها (قطعات بزرگ یخی) و نهنگ‌ها از جاذبه های توریستی آلاسکا است. اخیرا به علت افزایش دما، یخچال‌های این منطقه در حال آب شدن هستند. به همین دلیل، این مکان گردشگری را در رتبه اول قرار داده‌ایم!

آلاسکا از جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

۲- ماداگاسکار- جنوب شرقی آفریقا

آیا می‌دانید ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان است؟ چقدر ناراحت کننده است که در لیست جاذبه های گردشگری در خطر نابودی قرار دارد. این کشور به صورت جزیره‌ای، در اقیانوس هند و جنوب شرقی آفریقا واقع شده است. ماداگاسکار قربانی تغییرات اکوسیستم و قطع درختان توسط انسان‌ها شده است. اگر چه این مکان همچنان منحصربه‌فرد است ولی روند نابودی آن مشاهده می‌شود.

ماداگاسکار از جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

۳- دیواره بزرگ مرجانی- استرالیا

اگر نقشه جهان را باز کنید در قسمت شرقی کشور استرالیا، مجموعه عظیمی از صخره‌های مرجانی را خواهید دید. این سد بزرگ مرجانی، بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به حساب می‌آید. دیواره بزرگ مرجانی در سال ۱۹۸۱ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

عواملی نظیر طوفان‌ها و افزایش مقدار ستاره‌های دریایی روی این جاذبه تاثیر می‌گذارند. ستاره‌های دریایی غذای مرجان‌ها را می‌مکند. در نتیجه این عوامل، این مکان در معرض خطر و نابودی جدی واقع شده است.

دیواره بزرگ مرجانی از جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

۴- مالدیو-اقیانوس هند

مجمع الجزایر مالدیو دارای جزایر کوچک و بزرگی است. مالدیو جاذبه گردشگری فوق‌العاده زیبایی در اقیانوس هند است. بالا آمدن سطح آب، مالدیو را تهدید می‌کند.

مالدیو از جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

۵- ونیز- ایتالیا

ونیز، این شهر بسیار دوست داشتنی کشور ایتالیا، در معرض خطر غرق شدن قرار گرفته است. تغییرات جوی موجب شده است این کشور محبوب نیز در لیست جاذبه های گردشگری در خطر نابودی قرار بگیرد.

ونیز از جاذبه های گردشگری در خطر نابودی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های جهانگردی، ورود لاغرها به این هتل ممنوع است! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

این قنات را جن‌ها و دیوها ساخته‌اند

اهالی قنات قصبه گناباد و همسایگان این قنات می‌گویند که براساس شنیده‌های محلی‌شان که از زما…