روش های درمان خانگی عفونت کلیه

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کلیه‌ها، اندام‌های حیاتی در بدن می‌باشند که عمل دفع را انجام می‌دهند، بدین معنی که آن‌ها مواد زاید را از بدن خارج می‌کنند.
درمان خانگی عفونت کلیه

پیروی از عادات غذایی ناسالم یا دیگر عفونت‌های بدن، می‌تواند منجر به مختل شدن عملکرد کلیه گردیده و عفونت و درد در کلیه‌ها را به همراه آورد. شایان ذکر است که زنان نسبت به مردان بیشتر از عفونت کلیه رنج می‌برند. اگر در بدن خود درد کمر دارید، ممکن است دارای عفونت و درد کلیه باشید. در این مطلب از مجله دلتا درباره درمان خانگی عفونت کلیه صحبت خواهیم کرد.

درمان خانگی عفونت کلیه

درمان عفونت کلیه مستلزم مراجعه به پزشک و دریافت تجویزات مخصوص است. هر چند که با استفاده از طب سنتی، گیاهان دارویی و درمان‌های خانگی نیز می‌توان از شدت درد و عفونت کلیه کاست و تا حدودی آن را درمان کرد.

 آب لیمو

لیمو می‌‌تواند با پاکسازی سنگ و سموم، کلیه را تمیز نماید. ترجیحا از لیموی تازه به جای نوشیدنی‌های لیمویی طعم دار استفاده کنید.

تخم هندوانه برای درمان عفونت کلیه

 تخم هندوانه

تخم هندوانه دارای خاصیت مدر( ادرارآور ) است که به شما در درمان درد کلیه کمک می‌کند. علاوه بر این دانه هندوانه محرک خوبی برای التهاب مثانه و مجرای ادراری است؛ به گونه‌ای که کلیه‌ها را جهت فعالیت تحریک می‌کند. بنابراین برای عفونت و درد کلیه جزء درمان‌های خانگی اثر بخش است.

مواد لازم:

  • یک قاشق چایخوری تخم هندوانه
  • ۲ فنجان آب
  • ۱ بشقاب
  • ۱ صافی

دستورالعمل: ابتدا آب را جوشانده و کنار بگذارید. سپس تخم‌های هندوانه را در بشقاب قرار بدهید و آب جوشیده شده را داخل بشقاب بریزید. چند دقیقه اجازه دهید تا ترکیب حاصل خنک بشود. سپس چای حاصل را از صافی رد کنید و مصرف نمائید. استفاده از این محلول را یک بار در روز تکرار کنید.

ذرت

استفاده از ذرت می‌تواند مجاری دردناک ادرار را آرام نموده و با سرعت بخشیدن به فرآیند بهبودی، درد شما را کاهش دهد. زیرا ذرت دارای خاصیت مدر بودن (مدر یا ادرار آور، به ماده‌‌های خوراکی یا دارویی اطلاق می‌شود که موجب افزایش حجم ادرار انسان می‌شود) می‌باشد و مانع رشد باکتری گردیده و باعث درمان عفونت کلیه می‌شود.

 سیر

سیر حاوی خواص آنتی بیوتیک طبیعی است که با عفونت کلیه مبارزه می‌نماید. علاوه بر این، به عنوان یک مدر کار می‌نماید به طوری که میکرو ارگانیسم‌ها و سموم مضر را از کلیه‌ها و بدن شما خارج می نماید.

 سیب

سیب حاوی خاصیت ضد التهابی و فیبر بالا است که به صورت موثر، عفونت کلیه را درمان می‌نماید. علاوه بر این سیب جهت جلوگیری از رشد باکتری‌های مضر، ادرار شما را اسیدی‌تر می‌نماید.

 زردچوبه

زردچوبه عفونت کلیه را رفع نموده و فرآیند بهبود را سرعت می بخشد زیرا حاوی کورکومین است که ضد باکتری، ضد قارچ و ضد التهاب قوی است. بنابراین مانع رشد و گسترش میکروب‌ها می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب گوش درد خود را جدی بگیرید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش می‌دهند

با ۵ ماده‌ غذایی که با کاهش سوخت و ساز بدن، فرآیند چربی سوزی را کند می‌کنند و درنهایت منجر…