علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سیر بیماری کرونا بعضی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می شود فاز تنفسی می تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران شود.
علائم شدید کرونا

دکتر سارا افضل‌زاده فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، با اشاره به سندرم حاد تنفسی در بیمار مبتلا به کرونا ویروس بیان داشت: کروناویروس مراحل مختلفی دارد و مرحله به مرحله وارد فاز تنفسی می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا درباره علائم شدید کرونا صحبت خواهیم کرد.

علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی

علائم شدید کرونا

با اینکه ۸۰ درصد افراد بیماری خفیف و یا بدون علامت دارند، ۲۰ درصد از بیماران کرونایی علامت دار هستند که به دلیل شدید بودن علائم در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری ادامه داد: در سیر بیماری کرونا بعضی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می‌شود فاز تنفسی می‌تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران شود.

دکتر افضل‌زاده گفت: زمانی که اپیدمی زیاد می‌شود و شیوع بیماری بالا می‌رود؛ این ۲۰ درصد، جمعیت زیادی را درگیر می‌کنند. بیماری حاد تنفسی جزء پروسه کروناویروس است. با توجه به اینکه ۲۰ درصد از افراد وارد فاز تنفسی می‌شوند به همین دلیل بیماری حاد تنفسی می‌تواند در این ۲۰ درصد شایع‌تر باشد.

وی با اشاره به عوارض سوراخ شدن ریه بعضی از افراد مبتلا به کرونا اظهار کرد: زمانی که بیماری کرونا از نوع شدید باشد و وارد فاز بحرانی شود، به خاطر سندرم زجر تنفسی، ریه آسیب می‌بیند. به نوعی بافت ریه خود تخریب می شود.

با شکننده شدن بافت ریه شاهد سوراخ شدن ریه در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا ویروس هستیم. زمانی که بیماران در فاز بحرانی و شدید قرار دارند، به ریه آن‌ها آسیب جدی وارد می شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خواص درمانی افشره گل سرخ چیست را بخوانید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

علت خشکی گلو و چگونگی درمان آن

هیدراته نگه­‌داشتن بدن، استفاده از دستگاه­‌های بخور در محیط زندگی و دوری از عوامل محیطی حس…