رنگ سال ۲۰۱۹ در دکوراسیون داخلی

۲
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نزدیک به 20 سال است که موسسه پنتون به صورت غیررسمی رنگ سال را اعلام می‌کند. در این مطلب پنج نمونه استفاده از رنگ سال 2019 را در دکوراسیون داخلی بررسی می‌کنیم.
رنگ سال 2019

نزدیک به ۲۰ سال است که موسسه پنتون به طور غیر رسمی رنگ سال را انتخاب می‌کند. پنتون رنگی از اعماق دریاهای نیلی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ برگزیده تا درخشش آن بر جلوه‌های بصری پیرامونمان بیفزاید.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا؛ رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است که به نام صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز شناخته می‌شود. این رنگ به سرعت توجه طراحان لباس، مد و فشن، تکنولوژی، دکوراسیون و… را به خود جلب کرده و به زودی رنگ مرجانی را در گوشه و کنار زندگی خود خواهیم دید.

رنگ سال ۲۰۱۹ یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که رگه‌هایی از رنگ طلایی را نیز در خود دارد. این رنگ هم زمان حس گرما و قدرت را به بیننده منتقل می‌کند. موسسه پنتون، این رنگ را نماد شادی و خوش‌بینی می‌داند و امیدوار است که این رنگ عامل  صمیمیت بیشتر در بین افراد خانواده و جامعه گردد.

همچنین این رنگ که یادآور قدرت و گرمای صخره‌های مرجانی است، سمبل زندگی زیر دریاهاست. با توجه به تغییرات اقلیمی زندگی بیشتر گونه‌های جانداران در معرض خطر قرار گرفته است که متاسفانه گونه‌های دریایی و مرجان‌ها را نیز شامل می‌شود. پنتون با انتخاب این رنگ سعی می‌کند تا توجه عموم را به حفظ گونه‌های در معرض انقراض جلب کند.

نکته جالب دیگری که در مورد این رنگ باید بدانیم این است که رنگ سال ۲۰۱۹ به سرعت در شبکه‌های اجتماعی وارد شده و از سوی کاربران در پست‌هایشان مورد استفاده قرار گرفته است.طراحان دکوراسیون داخلی نیز دست به کار شده‌اند و این رنگ زیبا را در طراحی های خود مورد استفاده قرار داده ‌اند که با هم به بررسی ۵ مورد آن می‌پردازیم.

رنگ مرجانی در سواحل مدیترانه

رنگ سال 2019

یک طراح یونانی، رنگ سال ۲۰۱۹ را با رنگ آبی دریا ترکیب کرده و رنگی زیبا و دلنشین در برابر ما قرار داده است. این طراح در توضیح دلیل استفاده از این رنگ در طراحیش گفت: «استفاده جسورانه از رنگ مرجانی برای پرجلوه‌ تر کردن رنگ دریاست و نه سرکوب آن.» طراحی او از سوی بسیاری مورد تحسین قرار گرفته است.

هم‌نشینی چشم‌نواز صورتی و مرجانی

رنگ سال 2019 در حمام

شرکت معماری کلمبو و صربولی، در اسپانیا رنگ بیرونی دیوار حمامش را مرجانی انتخاب کرده است. این دیوار در مجاورت آشپزخانه‌ای صورتی رنگ قرار دارد. طراحان علت انتخاب این رنگ را هم‌نشینی زیبای آن در کنار صورتی اعلام کرده‌اند. شما هم اگر مایل به استفاده این رنگ در دیزاین منزلتان هستید، می‌توانید آن‌را در کنار صورتی کم رنگ قرار دهید.

حمامی به رنگ مرجان دریایی

رنگ سال 2019 حمام

طراحان استودیو ترایب، برای دیزاین حمام‌هایشان رنگ‌های متعددی را در نظر داشته‎اند که از بین همه آنها رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ برگزیده شده است. گفته شده علت انتخاب طیف‌های این رنگ در این طراحی، تفاوت مشهود این فضا با سایر قسمت‌های خانه بوده است . این طرح به سرعت در بین طراحان به عنوان الگویی مناسب جای خود را باز کرده است. شما نیز می‌توانید طیف‎های این رنگ را در طراحی حمام منزل یا محل کارتان به کار برید.

تلطیف رنگ سال ۲۰۱۹ با رنگ سبز و زرد

رنگ سال 2019 در بازسازی خانه

طراحان سوئدی استودیو دیزاین نوت، در کنار رنگ سال ۲۰۱۹ از رنگ سبز و زرد کم رنگ  استفاده کرده‌اند. این ترکیب جدید در بازسازی یک آپارتمان سده نوزدهم به کار گرفته شده و با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبه‌رو شده است. وجود این دو رنگ متفاوت در کنار مرجانی، از گرما و هیجان فضا کاسته است.

صندلی‌های مرجانی در کافه قنادی

رنگ سال 2019 در کافه قنادی

طراحان یک کافه قنادی در اوکراین رنگ سال ۲۰۱۹ را در نیمکت‌های خود به کار گرفته اند. این رنگ در کنار دیوارهای صورتی، و میز و صندلی سفید جلوه‌ای متفاوت یافته تا آنجا که این الگوی رنگی درطراحی‌های دیگر نیز به کار گرفته شده است.  این کنتراست رنگی بسیار چشم‌نواز است و به سادگی می‌توانید آن را در خانه‌های خود به کار گیرید.

در پایان لازم است بدانید که رنگ مرجانی را بهتر است به تنهایی در دکوراسیون استفاده نکنید و با استفاده از رنگ‌های دیگر فضا را لطیف‌تر کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند

در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده های استفاده از گلدان های آویز در منزل می‌پردازیم. ب…