ترفندهای نورپردازی آشپزخانه کوچک

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر دارای آشپزخانه کوچک و تاریک هستید با اصول و ایده‌های نورپردازی آشپزخانه، می‌توانید آشپزخانه منزل خود را بزرگ‌تر نشان دهید.
نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک

آشپزخانه قلب تپنده خانه است و پر رفت و آمدترین اتاق خانه محسوب می‌شود. خانم خانه وقت زیادی از روز را در آشپزخانه می گذراند. بنابراین توجه به دکوراسیون و نورپردازی آشپزخانه اهمیت فراوانی دارد. در این مطلب از مجله دلتا ایده‌های جالبی برای نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک آورده‌ایم.

استفاده از لوستر و آویزها

برای نورپردازی آشپزخانه کوچک خود از لوستر استفاده کنید. لوسترهای چندتایی، جذابیت بیشتری به فضا می‌دهند. استفاده از ۴ لوستر در بخش کانتر، این فضا را بیش از پیش جلوه می‌دهد. با استفاده از آویزهای طبلی شکل بزرگ، بخش مرکزی اپن آشپزخانه را غرق نور کنید. با این کار دکوری‌های شما بهتر دیده می‌شوند. همچنین آشپزخانه نور کافی خواهد داشت.

لامپ‌های هالوژن

برای بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه، با لامپ‌های هالوژن بخش بالای کابینت‌ها را نورپردازی کنید. با این کار، روی سطح کابینت‌های زیرین روشن می‌شود. این نورپردازی ارتفاع سقف را بلندتر نشان می‌دهد. همچنین آشپزخانه دلبازتر می‌شود. نورپردازی خطی در بالای کابینت‌ها موجب درخشان شدن آشپزخانه می‌شود.

نورپردازی آشپزخانه کوچک

پنجره

پنجره آشپزخانه، یکی از نقاط مهم و تاثیرگذار در آشپزخانه ‌است. پنجره در نورپردازی آشپزخانه نقش مهمی ایفا می‌کند. برای ایجاد تعادل نوری درآشپزخانه، وجود دو پنجره به تامین نور کمک می‌کند. اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است، جلوی دریافت نور را نگیرید. برای پنجره آشپزخانه، پرده‌ای روشن و نازک سفارش دهید.

کف آشپزخانه

کف‌سازی روشن در آشپزخانه، بسیار تاثیرگذار است. همچنین نور را به خوبی در فضا منعکس می‌سازد.

استفاده از آباژور

برای نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند. همچنین نورکافی را به فضا خواهند داد.

استفاده از سنگ های تزئینی

برای انعکاس نور در فضای داخلی آشپزخانه، از سنگ‌های تزئینی براق استفاده نمایید. در اینصورت نور در فضای داخلی انعکاس می‌یابد.

نورپردازی سقف آشپزخانه

برای تامین نور آشپزخانه از سقف‌ها نیز استفاده کنید. طرح چراغ‌های روی سقف و محل قرارگیری آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین باید جهت نور چراغ‌ها را بدرستی تنظیم کنید. برای جلوه بهتر سقف آشپزخانه، چراغ هایی که به سمت پایین و بالا نوردهی می‌کنند را اضافه کنید.

نورپردازی آشپزخانه کوچک

نورپردازی مخفی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی مدرن، بیشتر به سمت نورپردازی استفاده از نورهای مخفی می‌رود. نورهای مخفی در آشپزخانه در قسمت زیرین و بالای کابینت‌ها قرار می‎‌گیرد. بهتر است به طور مستقیم قابل دید نباشند. همچنین انعکاس آن‌ها به کف یا سقف، فضا را روشن می‌سازد.

رنگ بدنه آشپزخانه

رنگ‌های روشن و براق، بازتاب فوق العاده‌ای دارند. اگر آشپزخانه شما نورطبیعی ندارد، بدنه آشپزخانه را سفید در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب کفپوش مناسب برای اتاق پذیرایی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این رنگ‌ها به خانه خود آرامش ببخشید!

کرم از سری رنگ‌های گرمی است که خیلی خوب با حال و هوای هر خانه‌ای جور در می‌آید. وقار و ملا…