فواید آشپزی و خوردن غذا در ظروف مسی

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در طول دهه‌های مختلف، مردم توانستند انواع مختلفی از ظروف را از مواد مختلف تولید کنند. برخی از ظروف غذا وجود دارند، که واقعا برای سلامتی بدن مفید هستند و در مقابل برخی از ظروف، حاوی مواد شیمیایی سمی، جیوه و سایر عناصر مضر برای بدن هستند.
فواید آشپزی در ظروف مسی

برخی تحقیقات علمی نشان می‌دهد که، داشتن مقدار کمی مس در بدن، می‌تواند تاثیر مثبتی بر سلامت کلی بدن داشته باشد؛ برخی از فواید آشپزی در ظروف مسی  را در این مطلب از مجله دلتا آورده‌ایم:

افزایش سلامت پوست:

مس، پوست‌های آسیب دیده و خشک را درمان می‌کند.

همچنین باعث تولید سلول‌های سالم پوست می‌شود. نوشیدن مایعات در فنجان مسی نیز، باعث افزایش کشش (خاصیت الاستیسیته) و سلامت پوست می‌شود.

تقویت مو:

این فلز، باعث تولید ملانین در بدن می‌شود. می‌تواند سلامت مو را بازگرداند و باعث رشد سریع مو شود.

کمک به طحال و کبد:

مس، به عملکرد طحال و کبد ما و همچنین چندین عضو دیگر نیز کمک می‌کند.

 

 فواید غذا خوردن در ظروف مسی

 

 

بهبود سلامت قلبی عروقی:

مقدار کمی از مس، می‌تواند انسداد شریان‌ها (سرخرگ) را از بین ببرد و باعث جلوگیری از ایجاد پلاک‌هایی ‌شود که باعث انسداد رگ‌های خونی می‌شوند.

تحریک مغز:

مس می‌تواند، بدن را برای تولید میلین تحریک کند. میلین باعث افزایش سرعت عملکرد مغز می‌شود.

تسکین و آرامش مفاصل:‌

از دیگر فواید آشپزی در ظروف مسی این است که می‌تواند بیماری آرتروز را بهبود دهد. غضروفی که باعث مشکلات مفصلی شده را بازسازی کند. همچنین به درمان درد و تورم مفاصل، کمک می‌کند.

ایمنی و نکات مهم هنگام استفاده از ظروف مسی:

قابلمه‌های مسی که با موادی مانند قلع و استیل ضد زنگ ترکیب شده‌اند، می‌توانند شما را از مسمومیت مربوط به مس محافظت کنند. فلز، به راحتی با برخی از غذا‌ها حل می‌شود. مقدار زیاد آن می‌تواند باعث حالت تهوع، استفراغ و اسهال شود.
طبق گفته سازمان غذا و دارو، غذا‌های اسیدی، سبب حل شدن مس از ظروف آشپزی به غذا می‌شود. اگر از قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های مسی محافظت نشده و ترکیب نشده با سایر فلز‌ها استفاده می‌کنید، اسیدیته غذا‌ها را مورد مطالعه قرار دهید.

اگر مس بیش از نیاز  وارد بدن شود مسمومیت ایجاد می‌کند. تجمع مس در بدن موجب بروز تهوع و سر درد می‌شود. مس اگر وارد غذا شود جذب کلسیم و آهن را مختل می‌کند. توجه کنید که ظروف مسی باید لعاب داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه از رفلاکس معده خلاص شویم را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

تمام خواص پیاز را با این ترفندها نصیب خودتان کنید

مجله دلتا در این مطلب به بررسی بهترین روش های استفاده پیاز برای درمان‌های طبیعی و بهره برد…