چگونه ارزان سفر کنیم؟

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سفر کردن یعنی لذت بردن از روزهایی که مدت‌ها برایش برنامه‌ریزی کرده‌اید. بنابراین بهتر است خاطره خوب و خوشی از این ایام داشته باشید. با رعایت کردن نکات و ایده های سفر آسان و ارزان، می‌توانید از وقت و زمان خود در سفر نهایت لذت و استفاده را ببرید.
ترفند سفر ارزان و آسان

در این مطلب می‌خواهیم با هم ۸ ترفند سفر ارزان و آسان را بررسی کنیم. پس اگر از علاقه‌مندان به گردشگری هستید، تا انتها در مجله دلتا همراه ما باشید.

۸ ترفند سفر ارزان و آسان

سفر آسان یعنی مدیریت کردن هزینه‌ها

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد همیشه از آن گله دارند و باعث می‌شود تا سفر کردن را حذف کنند، نداشتن پول کافی برای سفر است. اما وقتی از سفر آسان و ارزان حرف می‌زنیم، منظورمان حذف کردن هزینه‌های سرسام آور مثل هزینه هتل و رستوران است!
ترفند سفر ارزان و آسان ، مدیریت هزینه ها

گروهی سفر کنید

یکی از راه‌حل‌های سفر ارزان این است که به جای سفرهای انفرادی، از تورهای گروهی استفاده کنید، چرا که با این کار تمامی هزینه‌های سفر فقط به دوش شما نیست و اینگونه هزینه‌ها تقسیم می‌شود.

انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای سفر

وسیله نقلیه با توجه به مسافت و مسیری که در سفر، پیش رو دارید بسیار اهمیت دارد. در سفرهایی که نیاز به هواپیما یا قطار است، بهترین راه‌حل برای تهیه بلیط، عضویت در سایت‌های فروش بلیط لحظه آخر است.
انتخاب وسیله نقلیه مناسب، ترفند سفر ارزان و آسان

سفر کردن در روزهای شلوغ سال ممنوع!

در روزهایی که چند تعطیل رسمی پشت سر هم قرار گرفته‌اند، علاوه بر اینکه ترافیک جاده‌ای، زیاد است و مجبور می‌شوید برای سوخت وسیله نقلیه خود بیشتر هزینه کنید، اجاره ویلا و تهیه بلیط‌‌های تفریحی هم اغلب با افزایش قیمت همراه هستند!
سفر در روزهای خلوت، ترفند سفر ارزان و آسان

غذا پختن در سفر، ارزان‌تر از رفتن به رستوران

پنجمین ترفند سفر ارزان و آسان این است که اگر سفرهای خانوادگی و یا دوستانه را برای تفریح و گردشگری انتخاب کرده‌اید، وسایل و لوازم آشپزی مثل اجاق سفری، روغن، برنج، مواد خوراکی را برای تهیه غذای مورد نظرتان بهمراه داشته باشید.
نرفتن به رستوران، ترفند سفر ارزان و آسان

لوازم ضروری و شخصی سفر را همراه خود داشته باشید

هر کدام از ما وسایل شخصی و مصرفی روزانه‌ای داریم که بهتر است در سفر همراهمان باشد. با داشتن وسایل ضروری، دیگر لازم نیست بابت خرید هر کدام از این‌ها هزینه اضافی پرداخت کنید.
همراه داشتن وسایل شخصی، ترفند سفر ارزان و آسان

از هزینه‌های اضافی اجتناب کنید

هفتمین ترفند سفر ارزان و آسان ، توجه به نکات ریز و به ظاهر کم ارزش است که در مجموع می‌تواند جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرد. مثلاً اگر در طول روز عادت به نوشیدن چای زیاد دارید، همراه داشتن یک فلاسک چای با کیسه چای حاضری می‌تواند خیلی چاره‌ساز باشد.

اجتناب از هزینه های اضافی، ترفند سفر ارزان و آسان

مراقب سلامتی خود در سفر باشید

حتی اگر در سفر دفترچه بیمه هم همراهتان باشد، مجبور هستید بخشی از هزینه‌های درمان را خودتان بپردازید. بنابراین اگر به دنبال یک سفر آسان هستید، به رعایت نکات بهداشتی توجه کنید.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، “کوچک‌ترین بیابان جهان اینجاست!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوهی در مالزی که راه می‌رود!

کوه کینابالو در کشور مالزی است. این کوه در یکی از پارک‌های ملی و برجسته جنوب شرقی قاره آسی…