باید و نبایدهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۱۱
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشپزخانه گرمابخش و قلب تپنده هر خانه‌ای است، بنابراین بهتر است هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک و یا بزرگ حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.
آشپزخانه‌های کوچک

آشپزخانه مکانی برای پخت‌وپز، گفتگو و لذت بردن است، به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه طراحی و زیبایی آن اهمیت دارد. آشپزخانه ‌های کوچک با طراحی خاص می‌توانند حتی در مقابل آشپزخانه‌های بزرگ خودنمایی کنند. با مجله دلتا همراه باشید.

از سطح خالی دیوارها در دیزاین آشپزخانه کوچک غافل نشوید

در دیزاین آشپزخانه ‌های کوچک باید از هر قسمتی برای قرار دادن وسایل و ابزار آشپزی استفاده کنید تا به تمام آن‌ها دسترسی آسانی داشته باشید. پس با این تعریف، پیشنهاد می‌کنیم روی سطح خالی برخی از دیوارهایی که کابینت کاری نشده‌اند، قفسه‌های باز، آهن‌ربا یا میله نصب کنید، سپس وسایل خود را در آن‌ها چیدمان کنید.

دکوراسیون آشپزخانه ‌های کوچک

باید داخل کابینت‌ها را اصولی چیدمان کنید

شما می‌توانید با خرید نظم‌دهنده‌های مخصوص از فضای بدون استفاده بالای ظرف‌ها و سطح پشت درب کابینت‌ها برای چیدمان ظروف بیشتر استفاده کنید. همچنین می‌توانید داخل کابینت‌های کنجی و یا آن‌هایی که عمق زیادی دارند، اکسسوری‌های چرخان و ریلی نصب کنید تا به داخل این کابینت‌ها به راحتی دسترسی داشته باشید.

باید با ترفندهایی به سطح روی اپن یا پیشخوان آشپزخانه‌ خود اضافه کنید!

تا حد امکان روی پیشخوان آشپزخانه‌‌های کوچک وسیله و دکوری غیرضروری قرار ندهید تا هنگام آشپزی کردن دست و پاگیر نشوند. می‌توانید با استفاده از تخته خردکن مخصوص سینک، میز کشویی آشپزخانه و جزیره ثابت یا متحرک به سطح پیشخوان آشپزخانه خود اضافه کنید تا کارها را آسان‌تر انجام دهید.

دکوراسیون آشپزخانه ‌های کوچک

دیوارها و کابینت‌ها را به رنگ تیره انتخاب نکنید!

همانطور که می‌دانید رنگ‌های تیره، فضا را دلگیر و کوچک جلوه می‌دهند. بنابراین برای دلبازتر و بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک خود باید رنگ دیوارها و کابینت‌های آن را به رنگ روشن انتخاب کنید. همچنین بهتر است رنگ دیوار و کابینت‌ها مشابه هم باشند تا آشپزخانه منزل شما فضایی یکپارچه و بزرگتر داشته باشد.

دکوراسیون آشپزخانه ‌های کوچک

به صورت اصولی نورپردازی کنید!

بعد از رنگ، نور عاملی است که در کوچک یا بزرگتر جلوه دادن یک فضا بسیار تاثیر دارد. پس در قدم اول برای اینکه به آشپزخانه کوچک شما نور خورشید مناسبی وارد شود و دلبازتر شود، پنجره آن را با پرده کرکره‌ای و یا پرده حریر روشن بپوشانید.

از میزهای ناهار خوری معمولی استفاده نکنید!

در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه‌‌های کوچک نباید میزهای ناهارخوری معمولی را به کار برد. در این حالت، بجای میزهای معمولی باید از میزهای تاشو و یا میزهای ناهارخوری کشویی استفاده کنید تا فضای کمتری در آشپزخانه شما را اشغال نکند.

miz ghaza tasho 9 1 700x450 1 باید و نبایدهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

کاشی‌های بین کابینتی را نصب کنید!

یکی از ترفندهای طراحان دکور برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه‌‌های کوچک نصب کاشی‌های بین کابینتی به صورت افقی است. خطوط افقی این کاشی‌ها باعث می‌شود که دیوار آشپزخانه شما عریض‌تر از آنچه که هست به نظر برسد.

استفاده از رویکرد سبک‌های مدرن و مینیمال

برای ایجاد چنین فضایی مدرن و مینیمال تمام ظروف و وسایل آشپزی را با توجه به کاربردی که دارند، انتخاب کنید و عناصر غیرضروری را کنار بگذارید. توجه داشته باشید که چنین کاری علاوه بر ایجاد فضایی مرتب، فضای کابینت و کشوها را نیز بیشتر می‌کند تا بتوانید تمامی وسایل مورد نیاز خود را داخل آن‌ها بچینید.

kitchen1 باید و نبایدهای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب انتخاب مبل مناسب و نکاتی که باید بدانیم را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ایده جالب برای دکوراسیون تراس منزل

تراس فضایی بیرون از خانه و یک مکان ایده‌آل برای استراحت و سرگرمی است و دکوراسیون تراس منزل…