شهرهای عجیب ایران را بشناسیم!

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تنها آداب‌و‌رسوم فرهنگ‌ها و اقوام مختلف نیست که ممکن است بعضی اوقات به نظرمان عجیب و غریب باشد. بعضی از شهرها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که باعث شده است به‌عنوان عجیب‌ترین شهرهای ایران شناخته شوند.
شهرهای عجیب ایران

در یکی از شهرهای ایران کولر وجود ندارد، در یکی دیگر از این شهرها هیچ گورستانی نیست و در یک شهر دیگر، هیچ کوچه‌ای دیده نمی‌شود. می‌خواهیم در ادامه این متن از مجله دلتا تعدادی از شهرهای عجیب ایران را معرفی کنیم تا بیشتر از قبل با آن‌ها آشنا شوید.

اندیمشک، شهر سدهای جهانی

اندیمشک تنها شهری است که سه سد جهانی در آن وجود دارد و باعث شده است این شهر به یکی از عجیب‌ترین شهرهای ایران تبدیل شود. سدهای کرخه، دز و بالا‌رود بیش از ۸۰ درصد از برق مورد نیاز شهرهای ایران را تامین می‌کنند.

اندیمشک از شهرهای عجیب ایران

پاوه، شهر بدون چراغ قرمز

پاوه در نزدیکی مرز ایران و عراق قرار گرفته است و به شهر «هزار ماسوله» شهرت دارد. جالب است بدانید در این شهر هیچ چراغ قرمزی وجود ندارد و همین موضوع باعث شده  است این شهر یکی از شهرهای عجیب در ایران باشد.

پاوه از شهرهای عجیب ایران

لار، شهر بدون کوچه

لار تنها شهر خاورمیانه است که کوچه ندارد. بعد از زلزله‌ای که در آن رخ داد به ویرانه‌ای تبدیل شد و در زمان نوسازی شهر آن را به‌صورتی ساختند که هیچ کوچه‌ای در آن وجود ندارد و همه خیابان‌هایش اصلی هستند و به ‌هم می‌رسند.

لار از شهرهای عجیب ایران

چالدران، شهر بدون کولر

چالدران یکی از شهرهای عجیب است که در خانه‌های آن کولر وجود ندارد، حتی در روزهای گرم تابستان نیازی به روشن کردن کولر در خانه‌های این شهر نیست. این شهر بین کوه‌های زاگرس و نزدیک به پارک‌های جنگلی اطراف کوهستان قرار دارد، به همین دلیل آب‌و‌هوای خیلی مطبوع و خنکی دارد.

چالدران از شهرهای عجیب ایران

اردکان، شهر ثروتمندها

اردکان یکی از شهرهای عجیب ایران است که به شهر ثروتمندها شهرت دارد. طبق این گفته، مردم اردکان جزء مرفه‌ترین مردم ایران‌ به شمار می‌روند.

اردکان از شهرهای عجیب ایران

فردوس، شهر امن

فردوس دومین شهر امن در جهان شناخته شده است. در این شهر آمار دزدی و سرقت وجود ندارد و مردم به راحتی درب خانه‌ها یا ماشین‌هایشان را باز می‌گذارند و نگران سرقت وسایل خود نیستند.

فردوس از شهرهای عجیب ایران

اسفراین، روستای نابیناها

روستای اسفراین که از توابع شهر اسفراین است یکی از شهرهای عجیب ایران است، دلیل آن نابینا به دنیا آمدن ساکنین آن است. برخی از حیوان‌های این منطقه مثل گاو و گوسفندها هم نابینا متولد می‌شوند.

اسفراین از شهرهای عجیب ایران

جلفا، شهر بدون گورستان

در این شهر هیچ گورستانی وجود ندارد و افرادی که فوت می‌کنند را برای دفن کردن به روستاهای اطراف می‌برند.

جلفا از شهرهای عجیب ایران

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های ایرانگردی،  قدیمی‌ترین کلیسای جهان در ایران را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوهی در مالزی که راه می‌رود!

کوه کینابالو در کشور مالزی است. این کوه در یکی از پارک‌های ملی و برجسته جنوب شرقی قاره آسی…