پیاز چه خاصیت‌هایی دارد؟

۱۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سال‌های زیادی است که پیاز مورد توجه است، باستان شناسان نشانه‌هایی از پیاز را که به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد کشف کرد‌ند.
خواص پیاز

پیاز از قدیمی‌ترین سبزی‌ها و صیفی‌جات خوراکی در دنیا و ایران است. پیاز از نظر ارزش غذایی به دلیل دارا بودن قندها، ویتامین‌ها، مواد معدنی بخصوص کلسیم، فسفر و پتاسیم دارای اهمیت است، از پیاز به عنوان غذایِ اصلی استفاده می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا درباره خواص پیاز صحبت خواهیم کرد.

فواید خوردن پیاز

۱.پیاز سرشار از آنتی اکسیدان است.

یکی از خواص پیاز این است که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است:

یک پیاز متوسط که حاوی ۴۴ کالری است، ۲۰ ٪ از ویتامینC روزانه و بین ۵ تا ۱۰ ٪ B6، اسید فولیک، پتاسیم و منگنز شما را فراهم می‌کند. اما پیاز سرشار از آنتی ‌اکسیدان‌ها است.

۲.پیاز می‌تواند از شما در برابر سرطان محافظت کند.

محققان در مطالعه‌ای که در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده، به بررسی اینکه اغلب افراد ایتالیایی و سوئیسی پیاز و گیاه دیگر هم خانواده آن یعنی سیر را مصرف کرده‌اند، پرداخته‌اند. آن‌ ها دریافتند که بین جمعیت‌ مطالعه شده، یک ارتباط معکوس بین فراوانی استفاده از این سبزیجات و خطر ابتلا به چند سرطان مشترک وجود دارد یعنی به همان میزانی که مردم پیاز و سیر مصرف می‌کردند، میزان خطر ابتلا به سرطان در آن‌ها کاهش می‌یابد.

۳.پیاز می‌تواند از سلامت گوارش پشتیبانی کند.

پیاز به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند، تنظیم قند خون را بهبود می‌بخشد، جذب مواد مغذی را افزایش می‌دهد و تراکم استخوان سالم را پشتیبانی می‌کند. همچنین این امکان وجود دارد که با محدود کردن اشتها به کاهش وزن نیز کمک کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب استفاده از سیر برای سرماخوردگی مفید است را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

تمام خواص پیاز را با این ترفندها نصیب خودتان کنید

مجله دلتا در این مطلب به بررسی بهترین روش های استفاده پیاز برای درمان‌های طبیعی و بهره برد…