کابینت مناسب آشپزخانه شما

۱
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کابینت ‎های مناسب برای آشپزخانه از نظر جنس به چهار دسته: چوبی، فلزی، mdf و pvc تقسیم می شوند.
کابینت

کابینت مناسب آشپزخانه شما چیست؟ دکوراسیون  آشپزخانه ارتباط مستقیم با زیبایی خانه دلخواه شما دارد. از آن‎جا که آشپزخانه یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی است، انتخاب درست جنس و طرح کابینت  آن، اهمیت بسیار دارد. کابینت آشپزخانه، اگر رنگ و سبک مناسبی داشته باشد، موجب شادی و رضایت بانوی خانه می‎شود و بانویی که با رضایت در آشپزخانه خود پا می‎گذارد، بیشتر از همیشه آرامش را به همراهان زندگی خود هدیه خواهد داد.

مجله دلتا در این نوشته سعی دارد انواع کابینت را از لحاظ کارایی، زیبایی، عیوب و مزایا مورد بررسی قرار دهد تا شاید بتواند برای آشپزخانه شما کابینت مناسب را پیشنهاد دهد.

کابینت‎های آشپزخانه از نظر جنس به چهار دسته: چوبی،فلزی،mdf و pvc تقسیم می‎شوند.

به‎طور معمول طراحی کابینت، از طرح آشپزخانه تاثیر می‎گیرد. طرح‎های آن u شکل، L شکل، خطی، جزیره‎ای و شبه جزیره‎ای است.

کابینت

کابینت تمام چوب:

در عین زیبایی و کلاسیک بودن، قیمت بالایی هم دارد. همچنین، امکان داشتن کمد درون بافت خود دارند. کابینت چوبی را می‎توان از چوب درختان گردو، بلوط، راش و افرا تهیه کرد.

کابینت

کابینت mdf:

mdf در برابر حرارت و رطوبت هوا مقاوم است. عایق مناسب در برابر صدا است و می‎تواند نور را منعکس کند. همچنین، به دلیل صیقلی بودن سطوح،  به آسانی تمیز شده، زیبایی و ظرافت داشته و  امکان طراحی بر روی آن‎ها وجود دارد.

کابینت

کابینت pvc:

تولید این نوع کابینت‎ها بسیار سریع است و از نظر طرح و مدل بسیار متنوعند. وزن آن‎ها از کابینت چوبی و mdf کمتر است. همچنین، نسبت به الکتریسیته، گرما، صدا و حرارت عایق است.

کابینت

کابینت فلزی:

با گذشت زمان رنگ‎پریده و پوسیده می‎شود. ارزان است. در فضای مرطوب زنگ می‎زند. همچنین،  ورق‎های فلزی آن می‎تواند به افراد آسیب بزند. در ضمن، هنگام باز و بسته شدن درها، سروصدا دارند.

 

کابینت ایرانی، کابینت آشپزخانه، مدل کابینت و دیگر مطالب اختصاصی  معماری و دکوراسیون، محوطه سازی، دکوراسیون و معماری های خاص را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

هرگز خانه کوچک را اینگونه چیدمان نکنید!

بهترین طراحان نیز ممکن است اشتباهاتی را در رابطه به چیدمان منزل انجام دهند. در این مطلب از…