ساحل عجیب و سرخ، ساحلی بدون شن و ماسه!

۱۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سواحل همیشه برای ما نماد آرامش و استراحت بوده‌اند. ممکن است اولین چیزی که به ذهن هر کسی با شنیدن کلمه ساحل خطور کند، شن‌های خاکستری باشد. اما این مطلب در مورد ساحل سرخ چین که «پانچین» نام دارد، صدق نمی‌کند.
ساحل قرمز پانجین

ساحل قرمز پانجین به هیچ وجه از شن و ماسه پوشیده نشده و قرمز رنگ است. با مجله دلتا همراه باشید تا با این ساحل جذاب و دیدنی آشنا شوید.
ساحل قرمز پانچین در چین

موقعیت جغرافیایی

ساحل سرخ چین در بزرگترین تالاب و مزارع نیشکر جهان واقع شده است. در واقع، این ساحل میزبان کامل‌ترین اکوسیستم طبیعی است؛ آن هم طبیعتی با بیش از ۲۶۰ نوع پرنده و ۳۹۹ نوع حیوان وحشی که در مرکز استان لیائوینگ واقع شده است. این ساحل حدود چهار هزار متر مربع مساحت دارد و تراکم جمعیت آن ۱.۳۹ میلیون نفر می‌باشد.
موقعیت جغرافیایی ساحل قرمز پانچین

پوشش و دلیل شکل‌گیری ساحل قرمز پانجین

دیدن منظره پوشیده از گیاهان قرمز بسیار شگفت‌انگیز و رویایی است. از آنجا که آب این منطقه شور است و خاکی متفاوت دارد، در آن گیاهانی خاص که در فصل‌های مختلف رنگ‌های مختلفی دارند، بوجود آمده است. قرمز بودن ساحل سرخ چین، ناشی از نوعی گیاه قرمز به نام Sueda است. این گیاه در ماه آوریل و مه رشد می‌کند و در طول تابستان به رنگ سبز  اما در طول پاییز رنگ قرمز روشن دارد.
پوشش و دلیل شکل‌گیری ساحل قرمز پانجین
آب‌های کم عمق و مرجان‌ها در ساحل قرمز پانجین موجب شده تا این ساحل مقصد هزاران پرنده مهاجر باشد. برای حفظ منابع طبیعی، طبیعت زیبا و ساکنان ساحل سرخ، این منطقه از سال ۱۹۸۸ تحت حفاظت قرار گرفته است و تنها بخش کوچکی از این ساحل زیبا برای گردشگران قابل بازدید است.
ساحل قرمز پانجین چین

تنوع زیستی ساحل قرمز پانجین

ساحل سرخ پانجین در وسط مسیر پرندگان مهاجر که از آسیا به استرالیا مهاجرت می‌کنند، قرار دارد. همانطور که پیشتر گفته شد، این ساحل بیش از ۲۶۰ نوع پرنده و ۳۹۹ حیوان وحشی دارد. پرندگانی مانند درنای کاکل قرمز و کاکایی ساندرز از گونه‌های در حال انقراض پرندگان هستند که در ساحل قرمز چین، تحت محافظت می‌باشند. این ساحل، مکان خوبی برای پرندگان است که هم از ماهی‌های متنوع آن استفاده کنند و هم در طبیعت منحصر به فردش لانه درست کنند.
تنوع زیستی ساحل قرمز پانجین
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، جاذبه‌هایی دیدنی اما ناشناخته  را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آرامش را کنار این دریاچه تجربه کنید

این دریاچه یکی از بهشتی‌ترین دریاچه‌های ایران محسوب می‌شود و سفر به آن، آرامش لطیفی را به …