موزه شکست عشقی

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
موزه شکست عشقی یکی از عجیب‌ترین موزه‌های جهان، واقع در شهر زاگرب در کشور کرواسی می‌باشد.
موزه شکست عشقی

سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن موزه شکست عشقی به تور زاگرب می‌روند. پس با مجله دلتا همراه باشید تا شما هم با این موزه جالب و عجیب آشنا شوید.

موزه شکست عشقی در زاگرب

موزه شکست عشقی (Museum of Broken Relationships) توسط یک زوج که اهل کرواسی بوده‌اند، پس از پایان یافتن عشق ۴ ساله بین آن‌ها و به نمایش گذاشتن خاطرات خود برای دیگران، شکل گرفته است،. پس از آن زوج‌‎های دیگر اشیاء بجا مانده از عشق‌های قدیمی خود را به این موزه آورده‌اند و به مرور زمان موزه شکست عشقی بزرگ‌تر شده و به حالت امروزی در آمده است.

موزه شکست عشقی کرواسی
از لوازم داخل این موزه می‌توان به عکس‌های ۲ نفره قدیمی، لباس عروس، خرس‌های روز عشاق و همچنین یک تبر اشاره کرد. او از این تبر برای خراب کردن وسایل خانه‌ای که با همسرش در آن زندگی می‌کرد، استفاده می‌کرد.

لوازم موزه شکست عشقی

اکثر بازدید کنندگان تور زاگرب که به موزه شکست عشقی می‌روند و کسانی که اشیائی از خاطرات خود را به این موزه اهدا کرده‌اند، از این موزه به عنوان مفهوم کلمه اعتراف تعاملی یاد می‌کنند. این کلمه به این معنی است که افرادی که رابطه‌شان به پایان رسیده است و با این مشکل کنار آمده‌اند برای اثبات اینکه زندگی فارغ از هر مشکلی در جریان می‌باشد، اشیاء خاطره‌انگیز خود را به این موزه اهدا کرده‌اند.

وسایل موزه شکست عشقی در زاگرب

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، این مکان در ایرلند گردشگران را جادو می‌کند! را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوهی در مالزی که راه می‌رود!

کوه کینابالو در کشور مالزی است. این کوه در یکی از پارک‌های ملی و برجسته جنوب شرقی قاره آسی…