خانه وارونه، تجربه زندگی در دنیایی برعکس!

۳
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خانه وارونه مجموعه شگفت‌انگیزی است که در آن همه چیز خلاف جاذبه حرکت می‌کند. صندلی‌ها پرواز می‌کنند و تخت خواب از دیوار بالا می‌رود.
خانه وارونه چیتگر تهران

در این مطلب از مجله دلتا به سراغ خانه وارونه چیتگر تهران رفتیم، مکانی که تجربه زندگی در دنیایی برعکس در منطقه ۲۲ تهران را به شما می‌دهد و با اینکه مجموعه کوچک و جمع‌وجوری به نظر می‌رسد اما از نظر جذابیت چیزی کم ندارد.

داستان خانه وارونه چیتگر تهران چیست؟

مراجعه به خانه وارونه چیتگر برای افرادی که به کارهای عجیب و غریب علاقه دارند، ایده‌آل است. سازه این مجموعه به صورت معکوس مهندسی شده است و این نشان دهنده بقیه ماجراست.
این پروژه در دسته تم پارک‌های موضوعی قرار دارد. سوژه اصلی تم این پارک، خطای دید است. یعنی تصاویر و تجربه‌هایی که با واقعیت هماهنگ نیست و فضایی شبیه به شعبده‌بازی ایجاد می‌کنند. سوژه اتاق‌های وارونه یا Upside Down در دنیا شناخته شده است و تعداد زیادی از این موزه‌ها در دنیا وجود دارد. پروژه وارونه تهران، اولین تجربه ویژه از این سوژه در ایران است.
داستان خانه وارونه چیتگر تهران چیست؟

نمای بیرونی خانه وارونه

قبل‌ از وارد شدن به مجموعه خانه وارونه می‌توانید وارونگی را احساس کنید. از معماری این خانه‌ آبی ‌رنگ می‌توان به ایده‌های درون آن پی برد. پنجره‌ها، درها، گلدان‌ها و حتی دوچرخه‌ای که سردر این مجموعه است، همگی وارونه هستند. تلاش این مجموعه این بوده است که نمای ساختمان را بطور کامل برعکس در زمین نشان بدهند.
نمای بیرونی خانه وارونه چیتگر تهران

فضای داخلی خانه وارونه چیتگر تهران چگونه طراحی شده؟

بازدید از منطقه‌ای شروع می‌شود که اتاق‌هایی برعکس وجود دارند. اتاق‌ها و دکور آن‌ها با جزئیات و دقت بالایی همگی بصورت معکوس قرار گرفته‌اند.
اتاق خواب به همراه وسایلی با رنگ‌های شاد، سرویس‌بهداشتی و حمام، آشپزخانه جالب و خوش‌رنگ با تمامی امکانات و نمای یک ساختمان بصورت نود درجه، آیتم‌های اولیه این مجموعه جذاب است. آیتم بعدی کاناپه‌ای است که از طریق دریچه‌ای درون آن می‌نشینید و گویی نیمی از شما کنارتان قرار دارد.
فضای داخلی خانه وارونه چیتگر تهران چگونه طراحی شده؟
در ادامه به یک اتاق پذیرایی می‌رسید که از دو سمت می‌توان عکس و فیلم گرفت. یکی زاویه دید آن از بالاست و دیگری از سمت چپ که زاویه نود درجه دارد. صندلی بی‌پایه‌ای وجود دارد که روی آن نشستن باعث می‌شود فکر کنید روی هوا ایستاده‌اید.
اتاق بعدی یک اتاق دو بخشی است که شبیه‌ هم دکور شده‌اند و فکر می‌کنید یک آینه درون آن قرار دارد. آخرین بخش این مجموعه یک هزارتو از جنس آینه است که یک فضای بی‌نهایت را درست کرده‌اند. حس و حال درون این بخش سردرگمی به همراه دارد.

فضای داخلی خانه وارونه چیتگر تهران

نحوه دسترسی به خانه وارونه چیتگر

با استفاده از مترو به پایانه صادقیه بروید و از پایانه اتوبوسرانی، اتوبوس پایانه میدان ساحل را سوار شوید و در ایستگاه دریاچه پیاده شوید. برای دسترسی به خانه وارونه از طریق خودرو شخصی هم محدودیتی نخواهید داشت.
آدس خانه وارونه: تهران – اتوبان شهید خرازی – دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس) ضلع شرقی دریاچه جنب چرخ و فلک

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران در تعطیلات نوروز در تعطیلات نوروزی کجا سفر کنیم؟ را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی بدون خیابان، رویایی ترین روستای جهان

رویایی ترین روستای جهان، روستایی ست که در آن فقط صدای پرندگان و اردک‌ها شنیده می‌شود و حتی…