سفر به روستایی شناور روی آب

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوه پان‌یی نام روستایی ماهیگیری است که در استان پهانگ‌ نگا در کشور تایلند قرار دارد. خانه‌های این روستا که روی آب بنا شده‌اند، لقب روستای شناور را به کوه پان‌یی داده‌‌اند و آن را به یکی از مقاصد گردشگری در تایلند تبدیل کرده‌اند.
روستای شناور کوه پان یی

امروز در مجله دلتا به سراغ روستایی در جنوب تایلند می‌رویم. کنار خلیجی که کنار صخره‌‌ای آهکی و بزرگ پناه گرفته است، صدها کلبه، خانه، آلونک و رستوران زیر سایه صخره‌ نسبتا عمودی، به شکل خوشه، کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و روستای شناور کوه پان یی (Koh Panyee) را بوجود آوردند.

روستای شناور کوه پان یی در تایلند

آب کم عمق و آرام این منطقه به ماهیگیران این فرصت را داده است تا خانه‌های خود را با خیال آسوده و با استفاده از چارچوب‌هایی مخصوص، کمی بالاتر از سطح آب بنا کنند.

روستای شناور کوه پان یی پوکتبیش از ۳۰۰ خانواده و ۱۵۰۰ نفر به طور دائم در این روستای شناور زندگی می‌کنند. تمام اهالی کوپانی را نوادگان توه‌بابو، خانواده و دوستان او شامل می‌شوند؛ کسانی که حدود ۲۰۰ سال پیش تمام مسیر را از اندونزی با قایق پیمودند و در این نقطه از استان پهانگ‌ نگا در تایلند سکونت گزیدند.
روستای شناور کوه پان یی کجاست
در آن زمان بیگانگان حق ورود به زمین‌های تایلند را نداشتند. بنابراین توه بابو و دو خانواده‌ای که با او همراه بودند، شروع به ساختن خانه‌های خود در این قسمت از آب کردند و روستای شناور کوه پان یی را به‌وجود آوردند.

شغل مردم روستای شناور کوه پان یی
در طی قرن‌ها به جمعیت این روستای شناور افزوده شد و رفاه زندگی در آن پیشرفت کرد. امروزه کوه پان‌یی یک مدرسه، یک مسجد، یک مرکز سلامت، تعدادی فروشگاه هدیه برای تهیه سوغاتی، چند رستوران بزرگ و حتی یک زمین فوتبال شناور دارد.

زمین فوتبال شناور در روستای شناور کوه پان یی
منبع اصلی درآمد ساکنان پان‌کویی ماهیگیری است؛ اما در سال‌های اخیر و با رشد صنعت توریسم در تایلند، در‌آمدهای حاصل از گردشگران نیز به ثروت مردم این شهر افزوده است. امروزه نیمی از بومیان کو پانی به صنعت گردشگری اشتغال دارند و ۴۰ درصد آن‌ها، همچنان به شغل ماهیگیری ادامه می‌دهند.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، این مکان در ایرلند گردشگران را جادو می‌کند! را مطالعه کنید.

۹ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۶ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ در ۲:۵۱ ب٫ظ

  چقدر جالب

  پاسخ

 3. ناشناس

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در ۷:۴۷ ق٫ظ

  واقعا عالی است وبی نظیر

  پاسخ

 4. ناشناس

  ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۸ ق٫ظ

 5. milad

  ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۱:۰۹ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۰ در ۵:۰۱ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۱:۲۳ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۲ ب٫ظ

 9. Arezoo

  ۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۱ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…