تماشای نهنگ‌ها؛ جدیدترین جاذبه‌ گردشگری نروژ

۹
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آندویا، شمالی‌ترین نقطه در نروژ، از طبیعت و دریایی بی‌نظیر برخوردار است و هر سال بازدیدکننده‌های بسیاری برای تماشای نهنگ‌ها، جانوران بزرگ اقیانوسی، به این نقطه سفر می‌کنند.
ساختمان نهنگ

جدیدترین جاذبه‌ گردشگری نروژ که در مجله دلتا قصد معرفی آن را داریم، یک بنای معماری جذاب و خیره‌کننده به‌نام ساختمان نهنگ یا دِوال (The Whale) است که این فرصت را به گردشگران می‌دهد که در این منطقه، از نزدیک شاهد مهاجرت نهنگ‌ها باشند.
ساختمان نهنگ یا د وال
ساختمان نهنگ از مناظری دیدنی و چشم‌اندازهای طبیعی بسیاری برخوردار است. آب‌های سرد و تیره‌ای که به عمق ۱۰۰۰ متر جریان دارد، هر سال ماهی‌های مرکب زیادی را به خود جذب می‌کند که آن‌ها نیز، نهنگ‌هایی را به این منطقه می‌کشانند که عاشق این‌گونه ماهی‌ها هستند. در نتیجه، تماشای نهنگ‌ها تبدیل به تفریح پرتماشاگری در این منطقه شده است؛ طوری که این منطقه هر سال بیش‌از ۵۰ هزار بازدیدکننده دارد.
ساختمان نهنگ یا د وال در نروژ
طراحی ساختمان دوال به‌گونه‌ای است که گویی از دل طبیعت دیدنی نروژ سر بر آورده است. ساختمان مانند تپه‌ای نرم از دل ساحل صخره‌ای بیرون می‌آید؛ گویی یک هیولا، لایه‌ نازکی از پوسته‌ زمین را برچیده و حفره‌ای زیر آن ایجاد کرده است و از گردشگران و محلی‌ها دعوت می‌کند تا روی سقف ساختمان رفته و نگاهی به چشم‌اندازهای دست‌نخورده‌ اقیانوس، کوه‌ها، آفتاب نیمه‌شب یا شفق‌های شمالی رقصان در آسمان بیندازند.
ساختمان نهنگ یا ساختمان د وال
سقف منحنی ساختمان نهنگ پوشیده از سنگ‌هایی خواهد بود که پیوند میان مناظر نروژی و ساختمان را برقرار می‌کند. این ساختمان شامل فضاهای نمایشگاهی، ادارات، یک کافه و یک فروشگاه خواهد بود و داستان ساکنان بزرگ دنیای زیر آب را بازگو می‌کند. این ساختمان شاعرانه و بی‌ادعا و در عین حال، بسیار هیجان‌انگیز و نامتعارف است.
ساختمان نهنگ جاذبه جدید نروژ
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، “جزیره راجا آمپات؛ بهشت ناشناخته اندونزی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…