ترفندهای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشپزخانه کوچک معضل خیلی از خانم‌های خانه‌دار است. با رعایت چند ترفند در دکوراسیون آشپزخانه، به بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک خود کمک کنید.
دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آیا آشپزخانه شما بزرگ و دلباز است یا کوچک است؟ می‌توانید چیدمان آشپزخانه کوچک خود را با چند تغییر کوچک و جزئی، به آسانی به یک آشپزخانه بزرگ و کاملا کارآمد تبدیل کنید. این ترفندها ارزان و کم هزینه هستند و در کم‌ترین زمان ممکن هم می‌توانید آن‌ها را به کار بگیرید. با مجله دلتا همراه باشید.

۱- رنگ

استفاده از رنگ‌های ملایم و روشن در بزرگ‌تر به نظر آمدن آشپزخانه کمک می‌کند. برای نمونه همراه با کابینت‌های کرم رنگ، برای دیوارها از رنگ بژ استفاده کنید. یا اگر تمایل به استفاده از رنگ‌های خنثی ندارید، می‌توانید از رنگ سبز ملایم یا آبی یا زرد روشن استفاده نمایید. میزان استفاده از این رنگ‌ها بنا به ابعاد و اندازه آشپزخانه شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر آشپزخانه شما خیلی کوچک است، رنگ‌های سفید و خنثی را بیش‌تر به کار ببرید.

۲-متریال مناسب

از کابینت با درهای آینه‌ای در آشپزخانه استفاده کنید. زیرا این کار آشپزخانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید به جای این کار، برای تعدادی از کابینت‌ها از درهای شیشه‌ای استفاده کنید و درونشان ظرف‌های شیشه‌ای و کریستالی بگذارید تا درخشش آن‌ها فضای آشپزخانه را روشن‌تر نماید. البته ناگفته نماند که برای این کار مجبور نیستید، تمام کابینت‌ها را به این شکل دربیاورید، می‌توانید این ترفند را فقط برای تعدادی از آن‌ها و یا سایر عناصر داخل آشپزخانه نیز به کار ببرید.

۳- تاثیر کابینت‌ها

در چیدمان آشپزخانه کوچک ، یک یا دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا هم قفسه‌های بیش‌تری برای شما مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلندتر به نظر آید. این روش یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش فضا در آشپزخانه کوچک است.

در چیدمان آشپزخانه کوچک ، یک یا دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا هم قفسه‌های بیش‌تری برای شما مهیا شود

۴- تاثیر نورپردازی

حتما بخش بالای کابینت‌ها را با لامپ‌های هالوژن نورپردازی کنید تا زمانی که آن‌ها را روشن می‌کنید، روی سطح کابینت‌های زیرین روشن شود. در این حالت علاوه بر کاربردی بودن نورپردازی، ارتفاع سقف بلندتر نشان داده شده و آشپزخانه دلبازتر می‌شود.

۵- نقش سقف

سقف آشپزخانه را با رنگ‌های روشن رنگ‌آمیزی کنید و اگر می‌توانید اندکی نور غیر مستقیم به آن بتابانید. مهم نیست که ترکیب رنگی آشپزخانه شما چیست، سقف را با وجود ترکیب‌های تیره و یا روشن، سفید نگه دارید.

۶- سینک ظرفشویی

بر روی سینک ظرفشویی قطعه‌ای متحرک از جنس سطح کابینت‌ها را در نظر بگیرید. تا زمانی که با سینک کاری ندارید آن را روی سینک قرار دهید. تا سطح کار شما وسیع‌تر و بیش‌تر شود. با این کار فضای بیش‌تری در آشپزخانه به دست می‌آورید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌های بیشتری برای طراحی دکوراسیون خانه خود هستید، به مطلب دکوراسیون پذیرایی کوچک، استفاده‌ بهتر از فضا سر بزنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکات انتخاب فرش فانتزی در دکوراسیون

در فرش‌های فانتزی مسئله دیگری هم وجود دارد و آن تفاوت رنگ فرش در نورهای مختلف است. به همین…