خانه دانستنی ها پیش‌بینی پایان حیات در کره زمین!

پیش‌بینی پایان حیات در کره زمین!

۲۵
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دانشمندان می‌‌گویند کره زمین در یک میلیارد سال آینده، جو غنی از اکسیژن خود را از دست می‌دهد. این اتفاق باعث از بین رفتن حیات در این سیاره خواهد شد.
پایان حیات در کره زمین

شاید باور این موضوع برای بسیاری از ما سخت باشد، اما همانطور که زندگی یک انسان در یک لحظه می‌تواند پایان بپذیرد، حیات بر روی زمین نیز همان‌قدر غیر قابل پیش‌بینی است و ممکن است با یک اتفاق به ‌ظاهر کوچک، برای همیشه نابود شود. در نوشتار پیش‌بینی پایان حیات در کره زمین از مجله دلتا با ما همراه باشید.

برخی اتفاقاتی که به حیات کره زمین پایان می‌دهند

پیش‌بینی پایان حیات در کره زمین!!

انفجار پرتو گاما

انفجار پرتو گاما (Gamma-Ray Burst)، یک نوع انفجار الکترومغناطیسی است که در فرکانس بسیار بالا رخ می‌دهد. انرژی این انفجار معادل گرمایی است که خورشید در طول ۱۰ میلیارد سال تولید می‌کند. یک انفجار آنی ستاره‌ای می‌تواند این شکل عجیب از آزادسازی انرژی را تولید کند. در صورت رخ دادن چنین انفجاری در منظومه شمسی، تشعشعات این انفجار، لایه اُزون زمین را نابود خواهد کرد.

پیش‌بینی پایان حیات در کره زمین!!

مواد مذاب و آتش‌فشان

در گذشته‌ای نه ‌چندان دور بر روی زمین، نیمی از تمامی موجودات زنده بر اثر حرکت مواد مذاب نابود شده‌اند. تغییرات رخ‌ داده در دمای زمین و فاصله گرفتن فصول سرد و گرم از هم، منجر به تغییر رفتار لایه‌های درونی زمین و فعال شدن آتش‌فشان‌ها می‌شود. چنین مواد مذابی نه تنها سطح محل برخورد را نابود می‌کنند، بلکه میزان دی‌اکسیدکربن موجود در هوا را نیز افزایش می‌دهند. با این تغییر، تنفس برای اغلب موجودات زنده غیرممکن می‌شود و دریا‌ها نیز به‌سرعت آلوده خواهند شد.

 

پایان حیات در کره زمین

فرورفتن به سیاه‌چاله

بسیاری از دانشمندان باور دارند که یک سیاه‌چاله بزرگ، روزی تمامی فضای فعلی را در خود حبس خواهد کرد. موضوعی که البته هنوز رخ نداده است، اما بوجود آمدن یک سیاه‌چاله کوچک در نزدیکی منظومه شمسی، دور از ذهن نیست و می‌تواند منجر به پایان حیات در کره زمین شود. این عامل می‌تواند خورشید و سیاره‌های منظومه شمسی را به درون خود بکشد و حیات در زمین را برای همیشه نابود کند.

پایان حیات در کره زمین

انفجار‌های اتمی

هر چند رخ دادن جنگ‌های اتمی در سال‌های آینده پیش‌بینی نمی‌شود، اما تعداد بالای بمب‌های ذخیره‌شده اتمی، آن‌قدر نگران‌کننده است که می‌تواند حیات زمین را به خطر بیندازد. اتفاقات فضایی مانند اجسام آسمانی نیز می‌تواند در برخورد با بمب‌های اتم و آزمایشگاه‌های اتمی، به نابودی زمین و نسل بشر منجر شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دانستنی‌های جالب درباره کره زمین را در مجله دلتا بخوانید.

 • دلایل سکسکه کردن

  چرا سکسکه می‌کنیم؟

  سکسکه ممکن است در اثر مصرف یک وعده غذایی حجیم، نوشیدنی‌های الکلی و گازدار یا یک هیجان ناگه…
 • آیا می‌توان با هیپنوتیزم ذهن افراد را کنترل کرد؟

  انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۵۸ به مدت ۲ سال روی هیپنوتیزم مطالعه کردند و هیپنوتیزم را به ع…
 • راز مثلث برمودا

  راز مثلث برمودا کشف شد!

  کارشناسان اعتقاد دارند دلیل غرق شدن این کشتی وجود نیرو‌های مرموز در آن منطقه از اقیانوس نی…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

سرزمین هیولاها کجاست؟

باغ بومارزو که به سرزمین هیولاها معروف است، توسط یک مرد عاشق ساخته شده و امروزه، از جاذبه‌…