خانه گردشگری خطرناک‌ترین ساحل جهان، محبوب‌ترین جاذبه استرالیا

خطرناک‌ترین ساحل جهان، محبوب‌ترین جاذبه استرالیا

۱
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دفعه بعد که قصد کردید یک تعطیلات ساحلی به یاد ماندنی را رزرو کنید، به یاد داشته باشید که تمام ساحل‌ها یکسان خلق نشده‌اند؛ مخصوصا وقتی پای ایمنی در میان باشد!
فریزر آیلند

بعضی از سواحل به همان اندازه که زیبا به نظر می‌رسند، می‌توانند مرگبار نیز باشند و در میان تمام سواحل دنیا، یک مورد وجود دارد که از همه خطرناک‌تر است و در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم فریزر آیلند را به شما معرفی کنیم.

فریزر آیلند کجاست؟

فریزر آیلند کمی دورتر از خط ساحلی جنوب شرقی کوئینزلند استرالیا قرار گرفته و خطرناک‌ترین ساحل جهان به شمار می‌رود. بالغ بر ۵۰۰۰ سال است که انسان‌ها در این جزیره سکونت دارند، اما این مکان حقیقتا جایی بسیار خطرناک برای رفتن است!
سواحل مرگبار این منطقه پر از چیزهایی هستند که اگر بخواهید زنده بمانید باید از آن‌ها اجتناب کنید. در حقیقت، هلی کوپترهای نجات معمولا در این منطقه در حال پرواز هستند تا بازدیدکنندگانی که خود را در شرایط اورژانسی پزشکی قرار می‌دهند را نجات دهند.
بهتر است همین‌جا به این نکته نیز اشاره کنیم که در هیچ جای جزیره دسترسی به خدمات پزشکی وجود ندارد و این به خودی خود خطری دیگر است، اما در واقع آغاز مخاطرات فریزر می‌باشد.
فریزر آیلند کجاست؟

حیواناتی که ساحل فریزر را خطرناک می‌کنند

این جزیره مکانی شناخته شده در بین جوانان است ولی نه تنها به خاطر حمله کوسه، بلکه به خاطر حمله نوعی سگ به نام دینگو. دینگوها یک نژاد سگ بومی استرالیایی بوده و مانند هر شکارچی وحشی دیگری می‌توانند برای انسان بسیار خطرناک باشند.
دینگو در فریزر آیلند
اما به نظر می‌رسد که این دو موجود ترسناک فقط برای این جزیره کافی نبوده‌اند، فریزر، خانه عروس‌های دریایی شامل گونه‌ای به نام ایروکانجی است. گزیدگی این گونه‌ احتیاج به مراقبت پزشکی دارد، چیزی که در جزیره پیدا نمی‌شود!

دیگر دلایل خطرناک بودن این ساحل

قبول! در این جزیره حیواناتی وجود دارند که برخورد آن‌ها با انسان‌ آنقدرها دوستانه نیست، اما جای تعجب دارد که این حیوانات تنها موجوداتی نیستند که ساحل فریزر را مرگبار می‌کنند. اقیانوس نیز به خودی خود محیطی خشن بوده و به داشتن جریان‌های قوی شناخته شده است. از آنجا که در فریزر نجات غریق‌ها مشغول گشت‌زنی نیستند و هیچ پرچم هشداری نیز نصب نشده، گردشگران معمولا داخل آب می‌پرند و پس از اندک زمانی متوجه می‌شوند که قادر نیستند به ساحل بازگردند!
دلایل خطرناک بودن فریزر آیلند
فراتر از دریا، حتی ماسه‌های فریزر نیز خطرناک هستند. چه روی آن مشغول رانندگی باشید یا اینکه در حال راه رفتن باشید، باید بدانید که خطرات زیادی شما را تهدید می‌کند. به عنوان مثال بسیاری از گردشگران علاقمند هستند که از روی رمل‌های ماسه‌ای به داخل دریاچه‌ها بپرند؛ اما از آنجا که ماسه‌های داخل دریاچه‌ها قابل دیدن نیستند، تشخیص عمق دریاچه‌ها عملی نیست و همین موضوع باعث می‌شود که افراد زیادی هر سال با جراحت در محدوده سر مواجه شوند. وقتی موضوع رانندگی روی رمل‌ها باشد نیز آمار تصادف‌های بالا و معلق زدن ماشین‌ها نشان می‌دهد که این تل‌های ماسه‌ای بسیار حادثه‌خیز هستند.
اگرچه فریزر به دلیل جاذبه های توریستی طبیعی آن شناخته شده است و مورد توجه گردشگران بسیاری قرار دارد، اما باید از ریسک‌ها و خطراتی که برای شما به همراه ‌می‌آورد نیز آگاه باشید.

شن های خطرناک فریزر آیلند

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی عجیب، “شهری که در عصر حجر به سر می‌برد!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سرزمین هیولاها کجاست؟

باغ بومارزو که به سرزمین هیولاها معروف است، توسط یک مرد عاشق ساخته شده و امروزه، از جاذبه‌…