خانه دکوراسیون ایده های کارآمد برای اتاق خواب مستطیلی

ایده های کارآمد برای اتاق خواب مستطیلی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکوراسیون اتاق‌های مستطیلی یکی از مهم‌ترین چیدمان‌ها در دکوراسیون داخلی است زیرا اگر چیدمان آن به ‌صورت اصولی و درست نباشد، باعث می‌شود قسمت‌هایی از اتاق کاربردی نداشته باشد.
چیدمان اتاق خواب مستطیلی

طراحی و دکوراسیون مکان‌های باریک و تنگ، یعنی فضای مستطیلی شکل، کار ساده ای نیست. قرار دادن و چیدمان برخی از مبلمان ضروری و مورد نیاز در چنین مکان‌هایی کار دشواری است، اما علاوه بر این موضوع از نظر زیبایی‌شناسی نیز ایجاد ظاهری زیبا و شیک و دلنشین در چنین فضایی به همان اندازه دشوار خواهد بود. اگر قرار باشد که چنین فضایی را به اتاق‌خواب تبدیل کنید، کار شما کمی سخت‌تر خواهد شد، زیرا جا دادن مبلمان بزرگی مانند تخت‌خواب و کمد لباس در اتاقی باریک و تنگ، بسیار سخت‌تر از چیزی خواهد بود که تصور می‌کنید. در این نوشتار از مجله دلتا ایده‌های کارآمدی را برای طراحی اتاق خواب مستطیلی بیان خواهیم کرد.

کمد مناسب برای اتاق‌خواب‌های مستطیلی

در اتاق خواب مستطیلی که با مرکزیت قرار دادن تخت‌خواب، طراحی و دکوراسیون می‌شود، یکی از معمول‌ترین مشکلاتی که افراد با آن مواجه می‌شوند، این است که فضای کافی برای ذخیره‌سازی و جاسازی اشیاء باقی نمی‌ماند. معمولا در چنین اتاق‌خواب‌هایی امکان استفاده از کمدهای آماده وجود ندارد و لازم است که بر اساس ابعاد اتاق خواب، کمدی مخصوص طراحی شود. کمدهایی که دارای درب‌های کشویی و آینه‌ای هستند برای استفاده در اتاق‌خواب‌های باریک انتخاب مناسبی به شمار می‌روند، زیرا هم فضایی دلبازتر ایجاد کرده و هم کاربردی راحت و ساده دارند.

کمدهای کنار تخت‌خواب

یکی از ایده‌های زیبا و کارآمد، ترکیب کمد لباس با تاج تخت‌خواب است. راه‌های متفاوتی برای استفاده از این روش وجود دارد؛ برخی از طراحان مبلمان، کمدهای لباسی که به تاج تخت‌خواب متصل می‌شوند را طراحی کرده و به شما این امکان را می‌دهند تا هنگام خرید تخت‌خواب، این کمدها را نیز به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید.

اتاق خواب مستطیلی

طراحی کمد لباس در اطراف درب اتاق خواب

یکی از موارد مهم در طراحی اتاق خواب مستطیلی این است که تمام فضاهای خالی و پرت اتاق را نیز مورد استفاده قرار دهید. استفاده از کمدهایی با ابعاد و طراحی‌های خاص می‌تواند نتیجه مناسبی را در این زمینه به همراه داشته باشد. درست مانند کمدهایی که در اطراف تخت‌خواب طراحی شده و در فضا بسیار صرفه جویی می‌کنند، می‌توانید در اطراف درب اتاق‌خواب نیز یک کمد کاربردی و زیبا طراحی کنید.

تخت‌خواب‌های کوتاه

یکی از مواردی که معمولا در خرید و طراحی مبلمان مورد استفاده در اتاق خواب مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما در واقع در ظاهر اتاق خواب بسیار تاثیر گذار خواهد بود، ارتفاع تخت خواب است! تخت‌خواب‌های بلند در اتاق خوابی بزرگ و وسیع، فضا را پر کرده و مکانی زیباتر ایجاد می کنند، اما در اتاق‌خواب‌های کوچک به خصوص اتاق‌های باریک بهتر است که تخت‌خواب‌های کوتاه را انتخاب کنید. تخت‌خواب‌های کوتاه باعث می‌شوند تا ارتفاع سقف بلندتر احساس شود و همین موضوع باعث بزرگ‌تر و دلبازتر دیده شدن اتاق خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، به مطلب رازهای دکوراسیون اتاق خواب بی نقص! سر بزنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون

تابلو هر چه بزرگ‌تر باشد بهتر است. انتخاب تابلوهای کوچک جزو اشتباهات رایج به حساب می‌آید. …