واقعیت‌های شگفت‌انگیز در مورد بدن انسان

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بدن انسان بی‌همتاست و گاهی فیزیولوژی عجیب و غریبمان این را تأیید می‌کند.
واقعیت هایی در مورد بدن انسان

آیا فکر می‌کنید همه چیز را درباره بدن خود می‌دانید؟ اگر می‌خواهید واقعیت‌های شگفت‌انگیز در مورد بدن انسان را بدانید با ما در  مجله دلتا همراه باشید.

برخی واقعیت‌های شگفت‌انگیز بدن انسان

۱. در موارد گرسنگی شدید، مغز شروع به خوردن خودش می‌کند.
وقتی بدن برای مدت طولانی گرسنه می‌ماند، هیپوتالاموس شروع به مغزخواری می‌کند؛ این امر عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر می‌خواهید مغزتان همچنان کارآیی خود را حفظ کند یک رژیم متعادل داشته باشید.

واقعیت هایی در مورد بدن انسان

۲. وقتی صورتتان سرخ می‌شود، قسمت داخلی معده شما نیز سرخ می‌شود.
همزمان با سرخ شدن صورت، قسمت داخلی معده نیز سرخ می‌شود. وقتی گونه‌های شما کاملا گرم و سرخ می‌شود، سیستم عصبی واکنش نشان داده و باعث می‌شود جریان خون در بدن افزایش یابد. آدرنالین رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و سرعت خون و اکسیژن رسانی به صورت و پوشش معده شما را تسریع می‌بخشد و باعث قرمزتر شدن گونه‌ها و معده می‌شود.

۳. میزان تولید چربی در بدن انسان به حدی است که می‌توان با آن ۷ تکه صابون ساخت.
در بدن انسان چربی کافی وجود دارد تا اندازه‌ای که می‌توان از آن ۷ تکه صابون تولید کرد. در ترکیب صابون تا حدی چربی و روغن استفاده می‌شود که این مواد از منابع حیوانی و گیاهی تامین می‌شود.

واقعیت هایی در مورد بدن انسان
۴. از هر عضو دوقلو در بدن، تنها یکی برای ادامه حیات لازم است.
از هر عضو دوتایی که دارید، تنها یکی از آن‌ها برای زنده ماندن و ادامه زندگی روزمره لازم است. طبق بنیاد ملی کلیه، حتی اگر یکی از کلیه‌های خود را اهداء کنید، باز هم می‌توانید با مشکلات سلامتی کمی یا بدون مشکل زندگی کنید و امید به زندگی عادی خواهید داشت.

۵. قد شما صبح‌ها بلندتر از عصرهاست.
ستون فقرات هنگام شب در حالت درازکش گسترش یافته یا از حالت فشرده خارج می‌شود و صبح که از خواب بیدار می‌شوید کمی قد بلندتر به نظر می‌رسید.

۶. اثر زبان هم مانند انگشت منحصربه‌فرد است.
زبان یکی از قوی‌ترین عضلات در بدن است که می‌تواند اطلاعات جامعی درباره بافت فیزیولوژیک ارائه دهد. این می‌تواند به این معنی باشد که با فناوری پیشرفته در آینده، اثر انگشت شما تنها راه شناسایی نباشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟ را در مجله دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فقط با ۴ عادت روزانه ۱۰ سال جوان‌تر شوید!

سینکلر بر این باور است که رژیم غذایی گیاهی، روزه‌داری متناوب و... به او کمک می‌کنند عمر طو…