عجیب‌ترین آیین‌های تدفین در جهان!

۱۳
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روش عزاداری، بزرگداشت و تدفین مردگان در فرهنگ‌های مختلف بسیار متفاوت است.
آیین های تدفین

ما اغلب از شنیدن اخبار مراسم گوناگون در برخی کشورهای جهان با آداب و رسوم عجیب و غریبی که از آن‌ها پیروی می‌کنند، غافلگیر می‌شویم. در این نوشتار از مجله دلتا چند نمونه از عجیب‌ترین آیین های تدفین در جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

 عجیب‌ترین آیین‌های تدفین در جهان

اندوکنیبالیسم

این آیین تدفین شامل اهالی «ملانزیا» در پاپوآ گینه نو و مردمان قبایل «واری» در برزیل می‌شود. از نظر برخی از آن‌ها بهترین راه برای ارج ‌نهادن به مردگان، خوردن آن‌ها hست. از نگاه پیروان این سنت، «خوردن گوشت همنوع مرده» راهی برای ایجاد ارتباطی دائمی بین افراد زنده با فرد تازه درگذشته است. اگرچه به این سنت دیگر عمل نمی‌شود اما فرهنگ‌هایی که به اندوکنیبالیسم باور دارند، از این سنت پیروی می‌کنند.

عجیب‌ترین آیین‌های تدفین در جهان

تدفین معلق

این مراسم در زندگی مردمان مرموز «بو (Bo)» ساکن دره‌ همپ پوند در جنوب غربی ایالت گونگ‌ژیان چین رونق داشت. در این منطقه ۱۶۰ تابوت در کنار صخره‌ها و درون غارهای طبیعی قرار داده شده است. تعدادی تابوت هم با مرده‌هایی که درون آن‌ها خوابیده‌اند از بدنه‌ صخره‌ها معلق هستند.

بر روی صخره‌ها نقاشی‌های دیواری زیادی وجود دارد که با رنگ‌های قرمز کشیده شده و بسیاری از آن‌ها زندگی مردم قبیله‌ بو، را تصویر کرده‌اند. امروزه افراد محلی با نام‌هایی نظیر «فرزندان صخره» و «رام‌کنندگان آسمان» به تمدنی که مدت‌ها است از بین رفته است، اشاره می‌کنند.

آداب‌ورسوم تدفین بومیان استرالیا

بهترین قسمت این مراسم بومی، این است که اعضای خانواده می‌توانند یک چیز را به یادگار نگه دارند، مشخصا بهترین مورد استخوان‌های مرده است. پس از مرگ یک عضو خانواده، بدن او بالای یک سطح بلند که با برگ و شاخه‌ها پوشانده شده بود و قرار بود جنازه در آن قسمت تجزیه شود، قرار داده می‌شد. این فرایند اغلب ماه‌ها طول می‌کشید.

در بعضی موارد، مایع خارج شده از جسد در حال فساد جمع‌آوری می‌شد و بر بدن جوان‌ترها مالیده می‌شد تا ویژگی‌های خوب شخص درگذشته از این طریق به آن‌ها منتقل شود. پس از آن، استخوان‌ها جمع‌آوری و با رنگ قرمز رنگ‌آمیزی می‌شدند. سپس استخوان‌ها داخل غار یا یک خروجی متروک قرار داده می‌شدند. در بعضی موارد بستگان می‌توانستند آن‌ها را تا یک سال به خود بیاویزند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با خوشایندترین و ناخوشایندترین بوهای دنیا آشنا شوید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

رمز پول‌دار شدن ایلان ماسک چه بود؟

همچنین بخوانید: در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟ درباره جیوه چه می‌دانید؟ رواندا، ثروتمند‌تر…