پیشگیری از میگرن با چند روش ساده

۱۲
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
به جای اینکه تسلیم درد وحشتاک میگرن شوید، می‌توانید به شیوه‌های درستی از آن پیشگیری کنید.
پیشگیری از میگرن

اگر میگرن دارید ممکن است تا به حال هر چیزی را برای تسکین آن امتحان کرده باشید. مواردی که در این نوشتار به آن اشاره می‌شود خارج از محدوده داروها است؛ اما قبل از انجام آن‌ها با پزشک خود مشورت کنید. در ادامه با پیشگیری از میگرن با چند روش ساده با مجله دلتا همراه باشید.

پیشگیری از میگرن با چند روش ساده

ماساژ

تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که ماساژ را برای درمان میگرن تجربه کرده‌اند، تعداد سردردهایشان کاهش یافته است. البته زمانی که سردرد میگرنی شروع می‌شود، ماساژ نمی‌تواند باعث کاهش درد شود. یکی دیگر از دلایل اینکه ماساژ توصیه می‌شود این است که باعث کاهش استرس می‌شود؛ استرس یکی از عوامل تحریک کننده میگرن است.

ورزش

داشتن ورزش هوازی روزانه می‌تواند تعداد حملات میگرنی را کاهش دهد. داشتن ۴۰ دقیقه پیاده‌روی سه روز در هفته می‌تواند همانند مدیتیشن و تمرینات آرامش بخش تاثیر زیادی روی کاهش و کنترل میگرن داشته باشد.

تغییرات رژیمی

بعضی غذاها باعث تحریک میگرن برخی از افراد می‌شود. برخی از این غذاها عبارتند از: کافئین، غذاهای کنسرو شده، شکلات، سوسیس، کالباس و برخی از مواد لبنی. دنبال کردن آنچه در روز می‌خورید به شما کمک می‌کند بفهمید چه غذاهایی بیشتر باعث تحریک حملات میگرنی می‌شود. اگر احساس کردید به غذایی حساس هستید آن را از برنامه خود حذف کنید.

داروهای گیاهی

داروی گیاهی گل مینا، تهوع و حساسیت به نور در طول میگرن را کاهش می‌دهد و تعداد سردردهای میگرنی را نیز کاهش می‌دهد.

خواب

خواب بی‌کیفیت و میگرن با هم در ارتباط هستند. پس سعی کنید برخی از عادات بد موقع خود را ترک کنید. حتما امتحان کنید اگر شب‌ها زودتر بخوابید و خواب مفید داشته باشید، روز بعد سردرد کمتری را تجربه خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «بوی بد دهان؛ علت و راه حلی برای آن!» ، مجله سلامتی را دنبال کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

این آجیل برای درمان فشارخون معجزه می‌کند!

محققان منطقه اسکاندیناوی دریافتند که خوردن آجیل می‌تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد. آیا آج…