محله گردی

خرید آپارتمان ارزان در شمال غربی تهران

۹
10
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با عملیاتی کردن ایده‌های جدید در حوزه ساختمان‎سازی، هم‎اکنون شاهد ساخت خانه‌هایی بسیار زیبا در مناطق 2 و 5 تهران هستیم.
خرید آپارتمان ارزان در شمال غربی تهران

 قبل از تصمیم گیری برای خرید آپارتمان ارزان در شمال غربی تهران لازم است این منطقه را بهتر بشناسیم.

مناطق شمال غربی تهران شامل محله‌های شمالی منطقه ۲ و بخش‌های عمده‌ای از منطقه ۵ است. شکل‎گیری این مناطق را می‌توان ناشی از گسترش جوامع شهری در چند دهه گذشته دانست. مناطقی که در افکار عمومی با عنوان «تهران جدید» شناخته می‌شود. البته صرف نظر از مناطق مرکزی که تهران قدیم و تاریخی را در خود جای داده، کلیه مناطق پیرامونی شهر را می‌توان با عبارت «تهران جدید» نام برد.

خرید آپارتمان ارزان در شمال غربی تهران

به گزارش مجله دلتا، بدیهی است که خرید آپارتمان در این مناطق برای کسانی که در حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان پول نقد دارند، در اولویت است؛ چراکه ضمن برخورداری از یک بافت نوساز شهری، از مواهبی همچون هوای پاک و فضای سبز گسترده نیز بهره‌مند می‌شوند.

عمده‎ترین کاربری منطقه شمال غرب تهران که بیشتر مناطق ۲ و ۵ را پوشش می‌دهد، کاربری‌های مسکونی، بزرگراه‌ها و مجموعه‌ای از پارک‌ها و فضاهای سبز است.

با خرید آپارتمان در شمال غرب تهران، لذت زندگی در هوای پاک را تجربه کنید!

رشته کوه البرز در شمال تهران، مهم‎ترین عنصر طبیعی این منطقه است. دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز، به دو منطقه فرحزاد و درکه می‌رسد که سال‌ها است برای اهالی پایتخت به‌عنوان ناحیه‌ای خوش آب و هوا و ییلاقی شناخته می‌شود.

دیگر عناصر طبیعی منطقه شامل مسیل‌های درکه و فرحزاد، تپه‌های شمال کوی نصر، فضاهای سبزی همچون پارک پردیسان و باغ‌های طرشت است.

ایده‌های جالبی در ساخت‎وساز آپارتمان‌های منطقه ۲ تهران اعمال شده است. با عملیاتی کردن این ایده‌ها، هم‎اکنون شاهد ساخت خانه‌هایی بسیار زیبا در این محدوده هستیم. رویکرد جدید ساختمان‎سازی در این منطقه، انگیزه خریداران برای خرید آپارتمان ارزان در شمال غربی تهران را دوچندان می‌کند.

همچنین این منطقه به علت نزدیکی به چند بزرگراه، از دسترسی محلی بسیار خوبی برخوردار است و ساکنان به راحتی به وسایل نقلیه عمومی همچون خطوط BRT، خطوط اتوبوس رانی محلی و مترو دسترسی دارند.

برای جست‎وجوی ملک و تماشای آپارتمان‌های ارزان منطقه ۲  ایـــــنجـــا را کلیک کنید.

منطقه ۵ تهران هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی از سمت شمال به ارتفاعات شمال تهران، از شرق به بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی، از جنوب به جاده مخصوص کرج و از غرب به مسیل کن منتهی می‌شود. این منطقه در گذشته جزو محدوده روستاهای سرسبز این ناحیه از تهران محسوب می‌شد. اکنون نیز با وجود تغییرات بسیار در بافت این ناحیه، همچنان دارای آب و هوای مناسبی است. نزدیکی به دامنه‌های جنوبی البرز و حالت کوهپایه‌ای این منطقه می‌تواند دلیلی مهم برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ تهران باشد.

قسمت اعظم منطقه در اثر رشد سریع ساخت‎وساز به صورت شتابان و یک‌باره شکل گرفته است. ساخت قسمت‌های قدیمی منطقه نیز که حاشیه خیابان آزادی را شامل می‌شوند، به اوایل دهه ۴۰ برمی‌گردد.

در فایل‌هایی که در ادامه، با استفاده از سایت ملکی جهانی دلتا استخراج و معرفی کرده‌ایم، دارندگان مبلغی در بازه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان می‌توانند با دریافت تسهیلات  مسکن یا تامین آن از منابع دیگر، آپارتمان‌هایی را با متراژهای متوسط تهیه کنند.

برای جست‎وجوی املاک و مشاهده‌ی آپارتمان‌های موجود در منطقه ۵  ایــــنجــــا را کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

قلعه آدم‌خوار اردبیل که انسان را می‌بلعد!

می‌گویند که قرن‌ها پیش مردمانی که به روستای کورعباسلو در استان اردبیل می‌رفته‌اند، پس از ب…