محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سال‌هاست که کاوشگران فضایی درباره‌ محل زندگی موجودات فضایی در قمر‌های دیگر گمانه‌زنی می‌کنند.
محل زندگی موجودات فضایی

آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ آن‌ها در کجا سکونت دارند؟ آیا به راستی این بیگانگان وجود دارند و در سیاره‌های دیگری زندگی می‌کنند؟ برای آگاهی از محل زندگی موجودات فضایی با مجله دلتا همراه ما باشید.

مناطق احتمالی زندگی موجودات فضایی

بر اساس احتمالات ۷ منطقه مشکوک در فضا وجود دارد که محل سکونت موجودات فضایی است. در اینجا به معرفی این مناطق می‌پردازیم.

محل زندگی موجودات فضایی

 

سحابی Orion

سحابی اوریون در فاصله ۱۵۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد. تلسکوپ آژانس فضایی اروپا تاکنون مواد مشکوکی مانند: متانول، مولکول‌های آب، مونوکسید کربن و هیدروژن برای حیات موجودات فضایی در این سحابی را کشف کرده است.

سیاره‌های Exoplanets

سیارات متعددی مانند زمین در سراسر فضا و خارج از منظومه شمسی قرار دارد. این سیارات بسیار مشکوک به زندگی این موجودات هستند. این سیارات دارای ستاره‌ای مانند خورشید هستند و همین موضوع احتمال زندگی این موجودات را بیشتر کرده است.

قمر Enceladus

انسلادوس یکی از ماه‌ها یا قمرهای زحل است و ششمین ماه بزرگ زحل به حساب می‌آید. این ماه از امکانات حیات بهره برده و به شکل پیچیده‌ای احتمال داده شده که این قمر محل سکونت موجودات فضایی است.

قمر Titan

بر اساس تحقیقات، به دلیل شرایط جوی سرد امکان زندگی در این قمر وجود ندارد، اما از آنجا که در این قمر آب و متان کشف شده است، نشانه‌هایی از محل زندگی موجودات فضایی وجود دارد.

قمر Callisto

ماه Callisto حاوی اسید‌های آمینه و کربن بوده و قطعات سنگی آن حاوی مواد معدنی و ترکیبات آلی بوده است. این ماه دارای سطح تابش کم بوده و با شرایط زیست محیطی که دارد، مکانی قابل سکونت بوده است.

قمر Europa

 این قمر از آب و اکسیژن بهره برده و احتمالا محل مناسبی برای حیات موجودات فضایی است. قمر اروپا دارای سطح یخ زده‌ای از آب و اقیانوس‌های زیرزمینی است، در نتیجه احتمال زندگی آن‌ها در زیر دریا بسیار بالا است.

مریخ

سیاره سرخ که این روزها مرکز توجه محققان است، بیشترین احتمال را برای وجود موجودات فضایی دارد. موقعیت این سیاره به گونه‌ای است که درصد زندگی در آن بالاست و بر اساس تحقیقات مریخ یک سیاره با آثار باستانی به حساب می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب امپراطوری زنان کجاست؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…