خانه دانستنی ها محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟

محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سال‌هاست که کاوشگران فضایی درباره‌ی محل زندگی موجودات فضایی در قمرهای دیگر گمانه‌زنی می‌کنند.
محل زندگی موجودات فضایی

آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ آن‌ها در کجا سکونت دارند؟ آیا به راستی این بیگانگان وجود دارند و در سیاره‌های دیگری زندگی می‌کنند؟ برای آگاهی از محل زندگی موجودات فضایی در مجله دلتا با ما همراه باشید.

مناطق احتمالی زندگی موجودات فضایی

بر اساس احتمالات ۷ منطقه مشکوک در فضا وجود دارد که محل زندگی موجودات فضایی است. در اینجا به معرفی این ۷ منطقه می‌پردازیم.

محل زندگی موجودات فضایی کجاست؟

سحابی Orion

سحابی اوریون در فاصله ۱۵۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد. تلسکوپ آژانس فضایی اروپا تاکنون مواد مشکوکی مانند: متانول، مولکول‌های آب، مونوکسید کربن و هیدروژن برای زندگی موجودات فضایی در این سحابی را کشف کرده است.

سیاره‌های Exoplanets

سیارات متعددی مانند زمین در سراسر فضا و خارج از منظومه شمسی قرار دارد. این سیارات بسیار مشکوک به زندگی موجودات فضایی هستند. این سیارات دارای ستاره‌ای مانند خورشید هستند و همین موضوع احتمال زندگی موجودات فضایی را بیشتر کرده است.

قمر Enceladus

انسلادوس یکی از ماه‌ها یا قمرهای زحل است و ششمین ماه بزرگ زحل به حساب می آید. این ماه از امکانات حیات بهره برده و به شکل پیچیده‌ای احتمال داده شده که این قمر محل سکونت موجودات فضایی است.

قمر Titan

بر اساس تحقیقات، به دلیل شرایط جوی سرد امکان زندگی در این قمر وجود ندارد، اما از آنجا که در این قمر آب و متان کشف شده است، نشانه هایی از محل زندگی موجودات فضایی وجود دارد.

قمر Callisto

ماه Callisto حاوی اسیدهای آمینه و کربن بوده و قطعات سنگی آن حاوی مواد معدنی و ترکیبات آلی بوده است. این ماه دارای سطح تابش کم بوده و با شرایط زیست محیطی که دارد، مکانی قابل سکونت بوده است.

قمر Europa

 این قمر از آب و اکسیژن بهره برده و احتمالا محل زندگی موجودات فضایی است. قمر اروپا دارای سطح یخ زده‌ای از آب و اقیانوس‌های زیرزمینی است، در نتیجه احتمال زندگی موجودات فضایی در زیر دریا بسیار بالا است.

مریخ

سیاره سرخ که این روزها مرکز توجه محققان است، بیشترین احتمال را برای وجود موجودات فضایی دارد. موقعیت این سیاره به گونه‌ای است که درصد زندگی در آن بالاست و بر اساس تحقیقات مریخ یک سیاره با آثار باستانی به حساب می آید.
پیشنهاد مطالعه: مطلب تکنولوژی‌هایی که آینده را متحول خواهند کرد را در مجله دلتا بخوانید.
 • دلایل سکسکه کردن

  چرا سکسکه می‌کنیم؟

  سکسکه ممکن است در اثر مصرف یک وعده غذایی حجیم، نوشیدنی‌های الکلی و گازدار یا یک هیجان ناگه…
 • آیا می‌توان با هیپنوتیزم ذهن افراد را کنترل کرد؟

  انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۵۸ به مدت ۲ سال روی هیپنوتیزم مطالعه کردند و هیپنوتیزم را به ع…
 • راز مثلث برمودا

  راز مثلث برمودا کشف شد!

  کارشناسان اعتقاد دارند دلیل غرق شدن این کشتی وجود نیرو‌های مرموز در آن منطقه از اقیانوس نی…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا سکسکه می‌کنیم؟

سکسکه ممکن است در اثر مصرف یک وعده غذایی حجیم، نوشیدنی‌های الکلی و گازدار یا یک هیجان ناگه…