خانه دانستنی ها تکنولوژی‌هایی که آینده را متحول خواهند کرد!

تکنولوژی‌هایی که آینده را متحول خواهند کرد!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با توجه به اینکه در چند سال اخیر اخبار متعددی درباره تکنولوژی‌های جدیدی که توسط شرکت‌های مختلف توسعه و ارائه شده، منتشر شده است، می‌توان دریافت که سرعت پیشرفت و تغییرات در این حوزه بسیار بیشتر از حد تصور است.
تکنولوژی های متحول کننده آینده

تکنولوژی جدید، یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. چه باور کنید چه نه، تکنولوژی‌های جدید آینده را دگرگون خواهند کرد. با مطلب تکنولوژی ‌های متحول کننده آینده همراه مجله دلتا باشید.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

از جمله مهمترین و جدیدترین تکنولوژی‌‎ های متحول کننده آینده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- گجت‌های پوشیدنی

در حال ‌حاضر، یکی از داغ‌ترین موضوعات برای آینده تکنولوژی، ادغام آن با وسایل پوشیدنی است. در این روش، درون لوازم الکترونیکی انعطاف‌پذیر و درون لباس‌ها هم کامپیوتر تعبیه خواهد شد؛ اما بیشتر این گجت‌های پوشیدنی وابسته به عینک‌های دوربین‌‍دار (عینک گوگل) و تلفن‌های هوشمند می‌باشند.

۲-تکنولوژی شبکه اطلاعات ۵G

این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ ارائه شد و قابلیت دانلود و آپلود سریع برنامه‌های ارتباطی را به ما خواهد داد. قیمت بالا و انحصاری بودن این فناوری سبب ایجاد محدودیت در کاربرد آن شده است. سال آینده به احتمال فراوان ۵G به پرواز در خواهد آمد و پوشش گسترده‌تری را شاهد خواهیم بود.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

۳-تکنولوژی خودروهای خودران

«ایلان ماسک» رئیس شرکت «تسلا» بیان کرد که شرکت او در سال جاری، یک خودروی کاملاً خودران را بسازد. البته مشخص است که خودران‌ها به اتومبیل‌های سواری محدود نخواهند بود و شامل حمل و نقل کامیونی و کشتیرانی نیز می‌شود. خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به کنترل هوشیارانه راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

۴- زندگی در مریخ

حدود دو سال پیش بود که ناسا مریخ‌نورد «کنجکاوی» را در مریخ فرود آورد. این مریخ‌نورد در حال‌ حاضر مشغول گشت ‌وگذار در سیاره سرخ و ارسال اطلاعات شگفت‌انگیز درباره این سیاره همسایه است. این‌طور که به نظر می‌رسد، انسان بالاخره روزی بر مریخ قدم می‌گذارد و زمانی‌که این اتفاق بیافتد (مثل قضیه آرمسترانگ) دوباره موج تازه‌ای از اشتیاق برای سفر به فضا در جامعه به راه می‌افتد. پیش‌بینی می‌شود در نهایت و در آینده تکنولوژی، یک پایگاه انسانی در مریخ ساخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: دنیای فناوری در سال ۲۰۲۱ چه دستاوردهایی خواهد داشت؟ را در مجله دلتا بخوانید.

 • احساس سرما

  چرا برخی مردم احساس سرما نمی‌کنند؟!

  هنگامی که خورشید تازه شکل گرفته بود هر چهار روز یک بار به دور خود می‌چرخید اما امروز ۲۵ رو…
 • چرخش زمین به دور خود

  چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

  زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…
 • حقایق دیوانه کننده مریخ

  حقایق جالب در مورد مریخ

  مریخ درست همانند زمین دارای اقیانوس است، با این تفاوت که اگر همه آب‌های آن را جمع کنیم، تن…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برخی مردم احساس سرما نمی‌کنند؟!

هنگامی که خورشید تازه شکل گرفته بود هر چهار روز یک بار به دور خود می‌چرخید اما امروز ۲۵ رو…