تکنولوژی‌هایی که آینده را متحول خواهند کرد!

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با توجه به اینکه در چند سال اخیر اخبار متعددی درباره تکنولوژی‌های جدید منتشر و ارائه شده است، می‌توان دریافت که سرعت پیشرفت و تغییرات در این حوزه بسیار بیش‌تر از حد تصور است.
تکنولوژی های متحول کننده آینده

تکنولوژی جدید، یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. چه باور کنید چه نه، تکنولوژی‌های جدید آینده را دگرگون خواهند کرد. با مطلب تکنولوژی های متحول کننده آینده همراه مجله دلتا باشید.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

از جمله مهم‌ترین و جدیدترین تکنولوژی های متحول کننده آینده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گجت‌های پوشیدنی

در حال ‌حاضر، یکی از داغ‌ترین موضوعات برای آینده تکنولوژی، ادغام آن با وسایل پوشیدنی است. در این روش، درون لوازم الکترونیکی انعطاف‌پذیر و درون لباس‌ها هم کامپیوتر تعبیه خواهد شد، اما بیشتر این گجت‌های پوشیدنی وابسته به عینک‌های دوربین‌‌دار (عینک گوگل) و تلفن‌های هوشمند هستند.

 •  تکنولوژی شبکه اطلاعات ۵G

این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ ارائه شد و قابلیت دانلود و آپلود سریع برنامه‌های ارتباطی را به ما خواهد داد. قیمت بالا و انحصاری بودن این فناوری سبب ایجاد محدودیت در کاربرد آن شده است. سال آینده به احتمال فراوان ۵G به پرواز در خواهد آمد و پوشش گسترده‌تری را شاهد خواهیم بود.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

 • تکنولوژی خودروهای خودران

«ایلان ماسک» رئیس شرکت «تسلا» بیان کرد که شرکت او در سال جاری می‌خواهد یک خودروی کاملاً خودران را بسازد. البته مشخص است که خودران‌ها به اتومبیل‌های سواری محدود نخواهند بود و شامل حمل و نقل کامیونی و کشتیرانی نیز می‌شوند.

خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به کنترل هوشیارانه راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابه‌جا کنند. به‌نظر می‌رسد خودرو‌های خودران جزو برترین‌‍‌های تکنولوژی های متحول کننده آینده باشند.

تکنولوژی‌های متحول کننده آینده

 •  زندگی در مریخ

حدود دو سال پیش بود که ناسا مریخ‌نورد «کنجکاوی» را در مریخ فرود آورد. این مریخ‌نورد در حال‌ حاضر مشغول گشت ‌و گذار در سیاره سرخ و ارسال اطلاعات شگفت‌انگیز درباره این سیاره همسایه است. این‌طور که به‌نظر می‌رسد، انسان بالاخره روزی بر مریخ قدم می‌گذارد و زمانی‌که این اتفاق بیفتد (مثل قضیه آرمسترانگ) دوباره موج تازه‌ای از اشتیاق برای سفر به فضا در جامعه به راه می‌افتد. پیش‌بینی می‌شود در نهایت و در آینده تکنولوژی، یک پایگاه انسانی در مریخ ساخته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: خوابگردی‌ شبانه، واقعی اما ترسناک بخوانید.

۱۱ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ در ۴:۰۵ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ در ۷:۵۵ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۰۱ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۹ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۳:۴۲ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۵:۱۵ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۳ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۸:۳۰ ق٫ظ

 9. ناشناس

  ۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۶:۵۲ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۶:۳۱ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۳:۱۲ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…