توصیه تغذیه‌ای برای ‌سلامت زنان

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پزشکان توصیه‌ می‌کنند برای اجتناب از کمبود کلسیم محصولات لبنی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خوردن تخم‌ مرغ، کشک، پنیر، شیر و دیگر محصولات لبنی به شدت توصیه می‌شود.
تغذیه ‌ای برای ‌سلامت زنان

با افزایش سن تراکم استخوان‌ها کاهش یافته و این امر باعث بروز مشکلاتی مانند سختی در راه رفتن، شکنندگی، ورم، درد مفاصل و دیگر مشکلات مفصل و استخوانی می‌شود در زنان به ویژه پس از ۴۰ سالگی، شرایط بدن تغییرات زیادی می‌کند و مشکلات متابولیسمی و هورمونی در این زمان افزایش می‌یابد و از همین رو توجه به سلامت در این دوره اهمیت خاصی دارد. با مطلب تغذیه ‌ای برای ‌سلامت زنان همراه مجله دلتا باشید.

تغذیه ‌ای برای ‌سلامت زنان

  • نوشیدن آب کافی

کاهش سطح هورمون استروژن یکی از علل اصلی یائسگی است که علائم بسیاری از جمله خشکی پوست را به همراه دارد. به همین علت باید روزانه حدودا هشت لیوان آب بنوشید تا رطوبت و زیبایی پوست خود را حفظ کنید.

  • دریافت میزان کافی کلسیم

کلسیم یک ماده معدنی بسیار ضروری برای سلامت استخوان‌ها است. بعد از ۴۰ سالگی، تراکم استخوان‌ها به دلیل تغییرات هورمونی کاهش می‌یابد. پزشکان توصیه‌ می‌کنند برای اجتناب از این مشکل محصولات لبنی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خوردن تخم‌ مرغ، کشک، پنیر، شیر و دیگر محصولات لبنی به شدت توصیه می‌شود.

تغذیه ‌ای برای ‌سلامت زنان کلسیم

  • ضرورت دریافت ویتامین D

ویتامین D برای بدن ضروری است و کمک می‌کند تا کلسیم لازم را جذب کند. اگر چه همه می‌دانیم می‌توان ویتامین D را از طریق نور خورشید جذب کرد اما خوردن ماهی تن، تخم مرغ و گوشت نیز برای دریافت ویتامین D لازم است.

  • مصرف مقادیر کافی میوه‌ها و سبزیجات

میوه‌ها و سبزیجات همیشه برای سلامت مفید است. از آن‌جایی که متابولیسم بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد برای جلوگیری از افزایش وزن باید غذاهایی با کالری کمتر و فیبر بیشتر مصرف کنید.

  • گنجاندن آهن کافی در رژیم غذایی

اکثر زنان از مشکل کمبود آهن رنج می‌برند و زنان بالای ۴۰ سال به احتمال بیشتری با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. بهتر است غذاهای سرشار از آهن را به رژیم غذایی خود اضافه کنند تا از هر گونه مشکل ناشی از فقر آهن در امان بمانند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «درمان سرگیجه فقط در ۵ دقیقه» ، مجله سلامتی را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چرا نباید غذای سرخ شده بخوریم؟

همچنین بخوانید: فرمول ساخت معجون برای پاک‌سازی ریه ۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش …