این رودخانه زیبا، قاتلی بی‌رحم است!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این باور وجود دارد که تا حالا حتی یک نفر هم نتوانسته از این نهر زنده به بیرون بیاید و حتی اجساد و بدن‌های آن‌ها هم کشف نشده است. برای این که بیشتر درک کنید که چطور ممکن است یک نهر به این کوچکی چنین شهرت مهلک و کشنده‌ای داشته باشد، بهتر است که کمی بیشتر آن را بشناسیم.
نهر بولتون استرید

مطلب امروز مجله دلتا مربوط به نهر بولتون استرید | Bolton Strid است. انگلستان، یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است که مناطق جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را دربر می‌گیرد. همیشه همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نظرتان در مورد مخلوقات خطرناکی که در ظاهر معصوم به نظر می‌رسند اما در واقع بسیار مهلک و خطرناکند چیست؟ اشتباه نکنید منظور ما انسان ها نیستند. درباره یک نهر آب صحبت می‌کنیم، نهری که در کشور انگلستان واقع شده است و تا حالا انسان‌های زیادی را بلعیده است.
در کشور انگلستان و در شهر یورکشایر، بین برج باردن و صومعه بولتون، خطرناک‌ترین دام و تله نهفته است. نهری که به ظاهر آرام و مهربان اما در واقع کشنده است. در زیر نهر بولتون استرید در انگلستان، شکاف عمیقی وجود دارد که جریان‌های زیر آبی عمیق و قدرتمندی دارد و هر کسی که در آن بیفتد را به داخل خود می‌کشد و مرگ او حتمی است.
نهر بولتون استرید در انگلستان
در کمتر از ۱۰۰ متر، این نهر کوچک به یک رودخانه مهم تقسیم می‌شود، این رودخانه در ابتدا قدرت چندانی ندارد اما همین که به صومعه بولتون می‌رسد، به آب قدرت و سرعت خارج از تصوری می‌دهد. در زیر این نهرها، غارها و تونل‌های زیادی وجود دارد که مقداری از آب رودخانه را در خود نگه می‌دارد و واقعا هیچکس هنوز نمی‌داند که عمق این غارهای زیر آبی چقدر است.
نهر بولتون استرید رود آدمخوار
در ظاهر، این نهر بسیار آرام و ملایم به نظر می‌رسد و انشعابات این نهر به اندازه‌ای نزدیک به هم به نظر می‌رسند که این تصور را به وجود می‌آورند که می‌توان در آن‌ها شنا کرد و یا حتی می‌توان روی سنگ‌های این نهر راه رفت چون به ظاهر فقط تا قوزک پا عمق دارند. به نظر می‌رسد که کلمه استرید از واژه stride به معنای قدم و گام برداشته شده است، اما اگر خوب نگاه کنید می‌بینید که روی درختان اطراف این نهر تابلوهایی زده شده است که همگی‌شان، افراد را از جهش روی این نهر قاطعا نهی می‌کنند و آن را بسیار خطرناک می‌دانند. چرا که داستان‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌‌دهد انسان‌‌‌‌‌هایی که سعی ‌کرده‌اند تا از روی این نهر بپرند، سر خورده‌اند و بعد داخل نهر افتاده و جانشان را از دست داده‌اند.
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطالب بیشتر در زمینه عجایب جهان، مطلب “پلی که محل رفت و آمد ارواح است!” را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای که جزایر آن شناورند!

تصور کنید بر روی جایی ایستاده‌اید که بر روی آب شناور است. اگر فکر می‌کنید داریم درباره سکا…