رودخانه زیبا و ترسناکی که آدمخوار است!

۱۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بین باردن تاور و بولتون استرید انگلستان یکی از خطرناک‌ترین تله‌های طبیعت قرار دارد. یک نفر هم نتوانسته از این نهر زنده بیرون بیاید و حتی اجساد و بدن‌های آن‌ها هم کشف نشده است.
نهر بولتون استرید

مطلب امروز مجله دلتا مربوط به نهر بولتون استرید است. این تله مرگبار، یک رودخانه ظاهرا بی‌خطر به‌عرض یک‌ متر و هشتاد سانتی‌متر است. اما زیر جریان آب سطحی این رودخانه، شکافی عمیق با جریان‌های زیرزمینی قوی وجود دارد که هر کس در آن بیفتد به کام مرگ می‌رود. باور بر این است که تابه‌حال حتی یک نفر نیز از این رود آدمخوار زنده بیرون نیامده است. حتی اجساد مردگان نیز پیدا نمی‌شود.

نهر بولتون استرید

نهر بولتون استرید

در کشور انگلستان و در شهر یورکشایر، بین برج باردن و صومعه بولتون، خطرناک‌ترین دام و تله نهفته است. نهری که به ظاهر آرام و مهربان اما در واقع کشنده است. این رود آدمخوار، یک جویبار با عرض حدود ۶ فوت و دارای شکاف‌هایی مرگ‌بار و عمیق است.

نهر بولتون استرید در انگلستان

برای فهمیدن اینکه چگونه یک نهر کوچک کوهستانی می‌تواند چنین شهرتی داشته باشد، باید خلاف جهت آب حرکت کرد. کمتر از ۹۰ متر بالاتر، این جریان کوچک تبدیل به یک رودخانه به عرض ۹ متر می‌شود.

این رود که وارف نام دارد از میان یورکشایر می‌گذرد و وقتی به منطقه بولتون می‌رسد مجبور می‌شود در فضایی باریک حرکت کند که در نتیجه سرعت و عمق بسیار زیادی پیدا می‌کند. عرض کم استرید هم یک توهم است، چرا که کناره‌های این رود آدمخوار از زیر خالی هستند. زیر کناره‌ها پر از سوراخ‌ها و تونل‌هایی است که بقیه آب رودخانه در آن جریان دارد. کسی واقعا نمی‌داند عمق بولتون استرید چقدر است.

دیدنی های انگلستان

رود آدمخوار استرید

سطح بولتون استرید آن‌قدر آرام است و کناره‌های رودخانه تا حدی به‌هم نزدیک هستند که در گذشته بازدید‌کنندگان و گردشگران بی‌پروا، فکر می‌کردند می‌توانند عرض آن را بپرند یا پا درون رودخانه گذاشته و از آن بگذرند، چرا که به‌نظر می‌آمد عمق آن تا زانو می‌رسد.

امروزه با نصب علائم خطر در این منطقه، بازدیدکنندگان فقط برای دیدن این پدیده طبیعی به این مکان زیبا و مرگبار می‌آیند، هر چند هنوز هم ماجراجویانی وجود دارند که این خطرها را به جان خریده و پا به نهر می‌گذارند.

بولتون استرید

باور مردم این است که اسم این رودخانه از Stride به معنای گام برداشتن آمده است. در آن منطقه روی درختان علائم هشداردهنده نصب شده تا مردم را از پریدن از عرض رودخانه منصرف کند، با این حال داستان‌های بسیار زیادی وجود دارند راجع به کسانی که لیز خورده و بی‌رحمانه به درون حفره‌ها و تونل‌های زیرزمینی این رودخانه کشیده شده‌اند. برای دیدن مطالب ترسناک، شهری که به ارواح ترسناکش مشهور است را بخوانید.

رود آدمخوار

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن جاذبه‌های گردشگری، مطلب غروب خورشید را در آبشار باران کوه ببینید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • راهنمای سفر به مشهد

  راهنمای کامل سفر به مشهد

  مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…
 • بررسی آداب و رسوم محرم

  دیدنی‌ترین مراسم عاشورا در ایران

  عزاداری محرم با فرهنگ و آداب شهرهای مختلف درهم آمیخته شده است. هر یک از مناطق کشورمان هم س…
 • راهنمای سفر به گیلان

  راهنمای سفر به گیلان در تعطیلات

  برنامه سفر به گیلان دارید؟ مسافرانی که قصد سفر و طبیعت‌گردی دارند در ایام تعطیل یا غیر تعط…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

راهنمای کامل سفر به مشهد

مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…