اینجا بهشت گمشده‌ جنوب ایران است!

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای پامنار به بهشت گمشده‌ جنوب ایران شهرت دارد. دلیل واضح آن هم چیزی نیست جز زیبایی‌های طبیعی و بی‌نظیری که در جای جای روستا، چشم هر بیننده‌ای را به خودش خیره می‌کند.
روستای پامنار

روستای پامنار در شهر دزفول و در میان دو سد کرخه و دز قرار گرفته است. این روستا علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، بستر شگفتی‌های تاریخی زیادی نیز هست که همین موضوع، اهمیت آن را دوچندان می‌کند. با مجله دلتا همراه باشید تا با این روستای زیبا آشنا شوید.

روستای پامنار کجاست؟

روستای پامنار در فاصله‌ ۴۰ کیلومتری شهر دزفول واقع شده و به دلیل مجاورت با دریاچه شهیون، آب و هوای معتدل و دلپذیری در اواخر زمستان و اوایل بهار دارد. دریاچه شهیون در واقع انباشت آب پشت سد دز است که محیط جالبی را در اکوسیستم روستای پامنار ایجاد کرده است. جزیره‌های کوچک و بزرگی که در میان دریاچه سر برآورده‌اند، بستر پرندگانی مانند تیهو و کبک و حتی پرندگان دریایی هستند و جانوران کوچکی چون روباه و خرگوش را نیز در خود جا داده‌اند.

روستای پامنار مجاور دریاچه شهیون

نکات مهم برای سفر به پامنار

یکی از نکاتی که باید پیش از تصمیم برای سفر به پامنار به آن توجه کنید این است که در آب و هوای صاف و خالی از غبار به سراغش بروید.

از آنجایی که متاسفانه در ایام زیادی از سال، شاهد گرد و غبار در این مناطق هستیم، باتوجه به توصیه‌های هواشناسی، زمانی را برای سفر به روستای پامنار انتخاب کنید که باد بیشتری می‌وزد و هوا در آنجا صاف‌تر است، چراکه به این ترتیب می‌توانید از زیبایی محیط اطراف آن، نهایت لذت را ببرید.

روستای پامنار بهشت گمشده‌ جنوب ایران

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه‌های توریستی ایران، مطلب تنگه تامرادی، شاهکار خطرناک طبیعت یاسوج را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…