خانه دانستنی ها پیش‌بینی‌های ‎‌۱۰ سال آینده که باور نمی‌کنید!

پیش‌بینی‌های ‎‌۱۰ سال آینده که باور نمی‌کنید!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طبق پیش‌بینی‌ها، جمعیت جهان تا پایان سال 2029 به 8.5 میلیارد نفر می‌رسد و هنگامی که چنین اتفاقی بیفتد جهان با مشکلات جدید و بزرگی مواجه خواهد شد.
پیش بینی آینده

در طی ده سال گذشته تغییرات زیادی در صنعت فناوری رخ داد. شروع ماموریت‌های جدید کاوش در مریخ، عرضه تجاری خودروهای خودران و ثبت اولین تصویر از سیاه چاله نمونه‌ای از تحولات و دستاوردهای ده سال اخیر بوده است و در دهه‌ آینده نیز شاهد تغییرات باورنکردنی در عرصه‌های مختلف خواهیم بود. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی پیش بینی آینده می‌پردازیم.

پیش بینی آینده

پیش‌بینی‌ها درباره‌ آنچه در ده سال آینده اتفاق می‌افتد حاصل ترکیبی از پیش‌بینی‌های اقتصادی و نتایج علمی برخی از کارشناسان و متخصصان برجسته دنیا و همچنین پروژه‌هایی است که توسط مخترعان به اجرا درآمده‌اند. این رویدادها به احتمال زیاد در طی ده سال آینده رخ خواهند داد:

ماشین‌های ذهن‌خوان تولید می‌شود

تولید ماشین‌هایی که ذهن انسان را بخوانند چیزی فراتر از تصور ما و بیشتر شبیه یک رمان علمی_تخیلی به نظر می‌رسد اما اگر دانشمندان طبق برنامه طرح‌ریزی شده خود عمل کنند باید ظرف ۱۲ ماه آینده منتظر معرفی اولین ماشین‌های تله‌پاتی یا ذهن‌خوان باشیم.

تولید انبوه ماشین‌های خودران آغاز می‌شود

اگرچه ماشین‌های خودران در بازار وجود دارند اما هنوز فراگیر نشده و تنها در تعداد کمی از بازارهای جهان عرضه می‌شوند. این روزها داشتن یک ماشین خودران، کالای لوکسی است که می‌توان گفت فقط افراد ثروتمند می‌توانند به آن دست یابند اما این روند در سال ۲۰۲۱ تغییر خواهد کرد.

پیش بینی ده سال آینده

هواپیماهای مجهز به انرژی خورشیدی

در سال ۲۰۲۲، شرکت هواپیمایی Eviation Aircraft قصد دارد اولین هواپیمای تجاری تمام برقی جهان را عرضه کند. این یک ایده علمی_تخیلی نیست. این شرکت قبلا از هواپیمای برقی خود رونمایی کرده و یک تیم از خلبانان در حال حاضر یک هواپیمای برقی را در جهان به گردش در آورده‌اند. اما در سال ۲۰۲۲، هواپیماهای برقی که با پنل‌های خورشیدی شارژ می‌شوند گزینه اصلی برای پرواز خواهند بود.

ماموریت انسان به مریخ

در سال ۲۰۲۴ اولین سفر انسان به سیاره مریخ صورت می‌گیرد. در همین سال، قرار است برنامه‌ سفر به مریخ ایلان ماسک انجام شده و شرکت هواپیمایی اسپیس ایکس ایلان ماسک اولین موشک‌های خود را به مریخ بفرستد و حتی اگر برنامه ایلان ماسک با موفقیت همراه نباشد در نهایت یک نفر به این سیاره قدم خواهد گذاشت.

تاخیر در روند پیری قلب انسان

بیماری های قلبی_عروقی هنوز هم علت اصلی مرگ و میر در جهان به شمار می‌آیند. این بیماری بیش از هر چیزی دیگر بر طول عمر ما اثر می‌گذارد. هر چقدر هم که مواظب سلامتی خود باشیم نمی‌توانیم از روند پیر شدن قلب خود فرار کنیم یا دست کم تا سال ۲۰۲۶ قادر به انجام این کار نخواهیم بود. موسسه سلول‌های بنیادی هاروارد پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۶، پژوهش‌های بالینی خود برای جلوگیری از روند پیری قلب انسان را به نتیجه برسانند.

بیشتر بخوانید: مطلب راز مثلث برمودا کشف شد! را بخوانید.

 • احساس سرما

  چرا برخی مردم احساس سرما نمی‌کنند؟!

  هنگامی که خورشید تازه شکل گرفته بود هر چهار روز یک بار به دور خود می‌چرخید اما امروز ۲۵ رو…
 • چرخش زمین به دور خود

  چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

  زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…
 • حقایق دیوانه کننده مریخ

  حقایق جالب در مورد مریخ

  مریخ درست همانند زمین دارای اقیانوس است، با این تفاوت که اگر همه آب‌های آن را جمع کنیم، تن…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برخی مردم احساس سرما نمی‌کنند؟!

هنگامی که خورشید تازه شکل گرفته بود هر چهار روز یک بار به دور خود می‌چرخید اما امروز ۲۵ رو…