خانه دانستنی ها آیا فرازمینی ها واقعا وجود دارند؟

آیا فرازمینی ها واقعا وجود دارند؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از جالب‌ترین جنبه‌های علم، جستجو به دنبال زندگی در سیارات دیگر است
فرا زمینی ‌ها واقعا وجود دارند

اگر چه حیات فرازمینی‌ها تا به حال کشف نشده است و شاید اصلا هم وجود نداشته باشد، با این وجود جستجوهایی که در این زمینه انجام می‌شود، هم از نظر علمی و هم فلسفی اهمیت دارد. با مجله دلتا همراه شوید تا ببینیم آیا فرا زمینی ‌ها واقعا وجود دارند ؟

وجود تکنولوژی پیشرفته در دوران گذشته

کشفیات باستان شناسان پرده از اشیا و تصاویری برداشته که قدمت آن‌ها به هزاران سال قبل بر می‌گردد. برای مثال یکی از این کشفیات تصاویری روی دیوارها هستند که قدمتشان متعلق به دوران مصر باستان است، به این نقاشی‌ها و خطوط، هیروگلیف گفته می‌شود و در واقع تصاویری شبیه به هلیکوپتر هستند. سوال این جاست که در آن دوران که خبری از این تکنولوژی‌ها نبوده است، چطور از چنین چیزی با خبر بوده‌اند؟ ممکن است تکنولوژی که ما امروزه در اختیار داریم، از جایی خارج کره زمین به ما منتقل شده باشد!

سیگنال عجیبی به نام WOW

در سال ۱۹۷۷ محققان یکی از دانشگاه‌های آمریکا، سیگنال‌های یک تلسکوپ رادیویی را بررسی می‌کردند که به مورد عجیبی برخوردند. آن‌ها به سیگنال ۶EQUJ5 رسیدند که سیگنالی بسیار قدرتمند است. اما نکته بسیار عجیب این بود که این سیگنال از جایی دریافت شده بود که حتی در آن محدوده تا فاصله ۲۲۰ میلیون سال نوری هیچ ستاره‌ای وجود نداشته است. به عبارت دیگر این سیگنال که اسم WOW روی آن گذاشته شده بود، از فضایی کاملا خالی به دست آن‌ها رسیده بود. این سیگنال ۳۷ ثانیه طول کشید.

اسناد فیزیکی

از افرادی در جاهای مختلف خبر وجود فرا زمینی‌ها شنیده شده اما وقتی این گفته‌ها همراه با سند مدرک باشد، نمی‌توان بی‌اعتنا از کنار آن گذشت. در سال ۱۹۵۷ یکی از ماهیگیران آرژانتینی ادعا کرد که یک دیسک پرنده را در آسمان دیده و بعد هم منفجر شده است البته نه یک انفجار عادی، انفجاری بسیار درخشان و بی‌مانند. او قطعه‌ای فلز را از این دیسک پرنده منفجر شده برداشته بود که از جنس فلزی ناشناخته است، بعدها معلوم شد که این فلز ناشناخته منیزیم بسیار خالصی است که تولید آن توسط انسان‌ امکان‌پذیر نیست.

پیشنهاد مطالعه: «مضرات شام نخوردن را بدانید» را در مجله دانستنی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

روش‌های نگهداری گیاهان و گل‌های خانگی

انتخاب گلدان و گیاهان سالم و عاری از بیماری نیز یکی از شرایط عمده برای جلوگیری از گسترش آ…