خانه گردشگری غار ملودی، موسیقی از جنس اقیانوس

غار ملودی، موسیقی از جنس اقیانوس

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
غار فینگال اسکاتلند به خاطر اندازه، صداها و رنگ‌هایش و همچنین تقارن بی‌نظیرش که در ارتفاعی حدودا ۲۱ متر شکل گرفته، معروف است.
غار فینگال اسکاتلند

همه ما تا به حال از غارهای گوناگونی بازدید کرده‌ایم و به نظرمان در دنیا این جاذبه های توریستی طبیعی بسیار جالب هستند. اما غار فینگال اسکاتلند دارای ۳ ویژگی است که آن را یکی از منحصر به فردترین غارهای دنیا می‌کند. مهم‌ترین ویژگی آن ظاهر بیرونی آن است که به مراتب از چیزی که شما در ذهن دارید، متفاوت‌تر است؛ این دیواره‌ها به طرز جالبی شکل گرفته‌اند که باعث شده هر ساله گردشگران زیادی به سوی اسکاتلند بیایند تا چند ساعتی را به تماشای آن مشغول شوند. مجله دلتا در ادامه این متن، غار فینگال اسکاتلند را به شما معرفی کرده است؛ با ما همراه باشید.

غار فینگال اسکاتلند ، غار ملودی

چرا به آن غار ملودی می‌گویند؟

این غار که شبیه یک اثر هنری معاصر می‌ماند، از ستون‌های بازالتی ساخته شده که هر کدام به صورت شش ضلعی هستند و شبیه سربازانی ایستاده می‌مانند. هرچقدر که خود غار بزرگ است، ورودی آن هم بسیار جالب است که هر لحظه امواج رقصان دریا به آن وارد شده و جنب و جوش می‌کنند.

یکی از خصوصیات بسیار خاص غار فینگال اسکاتلند را می‌توان قابلیت آکوستیک طبیعی آن دانست. به لطف سقف طاق داری که کاملا طبیعی شکل گرفته، امواج دریا یک آواز بسیار جالبی سر می‌دهند که همه بازدید کنندگان از شنیدن آن شگفت‌زده می‌شوند. این هارمونی که انگار توسط یک گروه کر داخل غار زده می‌شود، به قدری جالب است که برخی از مردم تنها به خاطر شنیدن آن به اسکاتلند آمده و از غار بازدید می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری بیشتر، مطلب دریاچه‌ای با درختان برعکس! را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه ای به خوشمزگی شکلات

در بعضی از کشورها هم خوراکی‌های خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه …