کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ آمیزی؟

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دیوارهای هر خانه‌ای بیشترین سطح اتاق‌ها را به خود اختصاص داده و حاضرین در فضا بیشترین ارتباط بصری را با آن برقرار می‌کنند. بنابراین انتخاب رنگ و طرح دیوارها تاثیر زیادی بر روحیه ساکنین خانه و همچنین زیبایی دکوراسیون داخلی دارد.
نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری

بسیاری از افراد برای اینکه برای دیوارهای منزل‌شان کاغذ‌‌ دیواری انتخاب کنند یا رنگ دچار تردید می‌شوند. کاغذ دیواری و رنگ هر دو معایب و مزایایی دارد که انتخاب را برای افراد سخت می‌کند. در این بخش از مجله دلتا نکاتی برای انتخاب کاغذ‌ دیواری یا رنگ به شما می‌گوییم که باعث می‌شود آگاهانه‌تر انتخاب کنید.

  • خانه‌های کوچک

اگر قصد دارید خانه کوچک‌تان را بزرگ‌تر جلوه دهید، رنگ‌ها بیشتر از کاغذ ‌دیواری‌ها به شما کمک خواهند کرد، چرا که در خانه‌های کوچک هرچه فضا مینیمال‌تر و به دور از طرح‌های اضافی باشد، بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

 انتخاب کاغذ دیواری

  • نورگیری

رنگ‌ها به خاطر سطح براقی که دارند، برای نورگیری نسبت به کاغذ دیواری‌ها اولویت دارند. سطح براق رنگ‌ها باعث می‌شود خانه‌تان روشن‌تر به نظر برسد. این در حالی است که کاغذ دیواری‌ها نور را جذب می‌کنند.

  • تنوع در طراحی 

شما در هنگام استفاده از کاغذدیواری می‌توانید برای کل دیوارها از طرح ساده، نقش‌دار یا ترکیبی از این دو استفاده کنید. همچنین می‌توانید در برخی قسمت‌ها از کاغذدیواری استفاده کنید و مابقی را رنگ بزنید.

 انتخاب کاغذ دیواری

  • قیمت

انواع رنگ و کاغذ دیواری با قیمت‌های گوناگون در بازار وجود دارند. اما در کل معمولا هزینه رنگ‌آمیزی پایین‌تر از کاغذ دیواری است.

  • دوام و طول عمر

هنگامی‌که شما از یک کاغذدیواری مرغوب و قابل شستشو استفاده می‌کنید، سال‌های متمادی می‌توانید آن را تمیز و از آن استفاده کنید. از سوی دیگر، رنگ پس از گذشت چند سال و با تمیز کردن مداوم تغییر کرده و ظاهری نه‌ چندان زیبا به خود می‌گیرد.

  • پوشش عیوب دیوار

استفاده از کاغذ دیواری باعث پوشش بسیار خوب عیب‌های دیوار مانند ترک، لک، تو رفتگی، موج و… می‌شود. این در حالی است که استفاده از رنگ چنین نقص‌هایی را پوشش نخواهد داد.

  • زیبایی

نیازی به گفتن نیست که کاغذ دیواری بسیار زیبا است و تاثیر زیادی در لوکس شدن دکوراسیون داخلی دارد. از طرفی تاثیری که کاغذ دیواری در لوکس شدن خانه دارد در مقایسه با قیمت آن نسبت به متریالی مانند سنگ، بسیار زیاد است.

  • ترکیب رنگ و کاغذ دیواری 

شما می‌توانید از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در خانه خود استفاده کنید. بعضی از دیوارها رنگ و بعضی را کاغذ دیواری کنید. به این صورت خانه هیجان‌انگیزتری خواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاغذ دیواری مطلب چند نکته برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری  را از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌هایی جذاب برای ست کردن مبل و فرش

برای این که بهترین انتخاب را برای ایجاد ست مورد نظر خود انجام دهید، باید بدانید که این دو،…