این ۵ جنگل، زیر آب می‌رویند!

۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
عبارت جنگل‌های زیر آب عبارتی است که بیشتر برای باقی‌مانده‌های درخت‌ها مخصوصا کنده و تنه‌های آن‌ها به کار می‌رود که به دلیل تغییر در سطح آب دریاها به زیر آب رفته‌اند.
جنگل های زیر آب

جنگل‌ های زیر آب یکی از نادرترین دیدنی‌های جهانند که تعداد انگشت‌شمارشان، آن‌ها را به خاص‌ترین مناطق بر روی کره زمین تبدیل کرده است. در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم ۵ مورد از جالب‌ترین جنگل های غرق شده در سراسر دنیا را به شما معرفی کنیم.

۵ مورد از جنگل‌ های زیر آب

۱. دریاچه کیندی در قزاقستان (Lake Kaindy)

دریاچه کیندی دریاچه‌ای به طول ۴۰۰ متر در کشور قزاقستان است که عمق آن در بعضی از جاها به ۳۰ متر هم می‌رسد. این دریاچه در فاصله ۱۲۹ کیلومتری از شهر آلماتی، پایتخت این کشور قرار دارد و حدود ۲۰۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است. به نظر می‌رسد این دریاچه از لغزش یک سنگ آهک عظیم بوجود آمده است.
دریاچه کایندی، جنگل های زیر آب

۲. دریاچه بزید در رومانی (Lake Bezid)

دریاچه بزید در منطقه ترنسیلوانیا در کشور رومانی واقع شده است. این دریاچه بعد از اینکه دهکده بزید بطور کامل در سیل، زیر آب رفت و غرق شد، بوجود آمد. سیلی که باعث شد تا تمام خانه‌ها به زیر آب بروند و فقط برج کلیسا و درختان از آن جان سالم به در ببرند، برج و درختانی که هنوز هم قسمتی از آن‌ها در بیرون دریاچه است.
دریاچه بزید یکی از جنگل های زیر آب

۳. دریاچه پریار در هند (Lake Periyar)

یکی دیگر از جنگل های زیر آب دنیا درختانی است که در ایالت کرالا در هند به زیر آب رفته‌اند. این منطقه، به قبرستانی برای این درختان مدفون در آب تبدیل شده است. این دریاچه، منطقه‌ای به وسعت ۵۵ کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد. هنوز هم تنه درختانی که از این دریاچه به بیرون آمده‌اند، دیده می‌شود.
دریاچه پریار یکی از جنگل های زیر آب

۴. دریاچه Udawalawe در سریلانکا

تنه درختانی که در آب‌های این منطقه در سریلانکا است، یادآور درختان سوخته‌ای است که در یکی از بیابان‌های آفریقا می‌رویند. در گذشته در این منطقه سدی وجود داشت که بعد از شکسته شدنش آب پشت سد در این جنگل جاری شد و سراسر آن را پوشاند.
دریاچه Udawalawe یکی از جنگل های زیر آب

۵. دریاچه ولتا در غنا (Lake Volta)

در این مکان، درختان از زیر آب‌های دریاچه ولتا در غنا پدیدارند. این دریاچه وسیع‌ترین سطح آب انبار را در سراسر دنیا دارد. دریاچه ولتا از طریق یک سد هیدروالکتریک که انرژی مورد نیاز تمام کشور را تامین می‌کند، ساخته شده است. این پروژه در سال ۱۹۶۵ تکمیل شد و باعث سکونت ۷۸۰۰۰ نفر در حاشیه آن شد. این موضوع باعث شد تا درختان منطقه به زیر آب بروند و یکی از زیباترین جنگل های زیر آب جهان را تشکیل بدهند.
دریاچه ولتا از جنگل های زیر آب
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، ساحل عجیب و سرخ، ساحلی بدون شن و ماسه! را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…