خانه گردشگری با ورود به این چاه اسرارآمیز در زمان، سفر می‌کنید!

با ورود به این چاه اسرارآمیز در زمان، سفر می‌کنید!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در پرتغال و در قصر کوئینتا دا رگالیرا، در کنار تمامی شگفتی‌های زیبایش، یک قسمت عجیبی وجود دارد و افرادی که از آن بازدید می‌کنند را به سفری چند دقیقه‌ای در زمان مهمان می‌کند. باورتان می‌شود؟
قصر کوئینتا دا رگالیرا

سفر در زمان آرزوی خیلی از ما است و این که به گذشته یا آینده سفر کنیم، همواره یکی از معماهای فکری بشر بوده است، حال این چاه این آرزو را برآورده می کند اما چگونه؟ در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر قصر کوئینتا دا رگالیرا و چاه‌های مرموز را بررسی کنیم.

تاریخچه قصر کوئینتا دا رگالیرا

قصر کوئینتا دا رگالیرا، قصری تاریخی است که در لیست میراث جهانی و در پرتغال واقع شده است.

منطقه کوئینتا دا رگالیرا شامل کاخ و کلیسا با دکوراسیون عالی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نقاشی‌های دیواری، شیشه‌های رنگی و کنده‌کاری‌های معروف درون غارها، چاه‌های عظیم، نیمکت، چشمه و یک سیستم گسترده و مبهم از تونل‌ها که به دو حلقه چاه متصل هستند، اشاره کرد. زیبایی و نمادین بودن قصر کوئینتا دا رگالیرا دریچه‌ای رو به تاریخ گوناگون این منطقه است.

چاه‌های این قصر

از همه شگفتی‌های این بنا گذر کنیم، به چاه‌های خارق العاده این بنا می‌رسیم. چاه‌ها در واقع اثری در زیر بناهای این قصر هستند که افسانه‌های بسیار زیادی را در خود دارند. این چاه‌ها، در واقع چاه‌های مدوری هستند که آن قدر گود و طولانی هستند که انگار تا هسته زمین ادامه دارند و دارای معماری پیچیده‌ای هستند که معانی نمادین و سمبلیکی را در فرهنگ اروپایی شامل می‌شود.

چاه های قصر کوئینتا دا رگالیرا

در زمان، سفر کنیم

گنجینه این مکان این است که در آن قرار می‌گیرید و شاید در کمتر از ۸ دقیقه تمامی اتفاقاتی که از هزاران سال قبل اتفاق افتاده است را می‌بینید! حس این مکان به قدری زیبا و جادویی است که گویی هوایش دارویی را به استنشاق شما می‌دهد که می‌تواند شما را به سال‌های دور ببرد و مسافر ماشین زمانتان نماید. در واقع گنجینه قصر کوئینتا دا رگالیرا، محیط جادویی آن است که شما را به سفری در زمان می‌فرستد.

کسانی که درون این چاه‌ها بوده‌اند در برخی از قسمت‌ها این حس را داشتند که گویی موجی تیره و روح‌وار در سایه‌ها با بی‌آزاری تمام حضور دارد. این چاه‌ها بر عکس بسیاری از چاه‌های دیگر، برای آب یا مصارف دیگر ساخته نشده بوده است و هیچ وقت در آن آبی نبوده است. از آنجا که این چاه‌ها برای آب‌ها نبوده‌اند، می‌توان حدس زد که برای نوعی مراسم سنتی دیگر که در کشور پرتغال جاری بوده است، مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: در مجله گردشگری دلتا، “دریاچه مرگ سیسیل و مافیاهای ایتالیا!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شهری که در عصر حجر به سر می‌برد!

تمام مناظری که در روستای موناسانتو مشاهده می‌شود یادآور عصر حجر یا عصر سنگی خواهد بود ، قط…