با ورود به این چاه اسرارآمیز، در زمان سفر می‌کنید!

۱۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در کنار تمامی شگفتی‌های زیبای قصر کوئینتا دا رگالیرا، یک قسمت عجیب وجود دارد و افرادی را که از آن بازدید می‌کنند به سفری چند دقیقه‌ای در زمان مهمان می‌کند. باورتان می‌شود؟
قصر کوئینتا دا رگالیرا

سفر در زمان آرزوی خیلی از ما است و اینکه به گذشته یا آینده سفر کنیم، همواره یکی از معماهای فکری بشر بوده است، حال این چاه این آرزو را برآورده می‌کند اما چگونه؟ در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر قصر کوئینتا دا رگالیرا و چاه‌های مرموز را بررسی کنیم.

تاریخچه قصر کوئینتا دا رگالیرا

قصر کوئینتا دا رگالیرا، قصری تاریخی است که در لیست میراث جهانی و در پرتغال واقع شده است.

منطقه کوئینتا دا رگالیرا شامل کاخ و کلیسا با دکوراسیون عالی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نقاشی‌های دیواری، شیشه‌های رنگی و کنده‌کاری‌های معروف درون غارها، چاه‌های عظیم، نیمکت، چشمه و یک سیستم گسترده و مبهم از تونل‌ها که به دو حلقه چاه متصل هستند، اشاره کرد. زیبایی و نمادین بودن قصر کوئینتا دا رگالیرا دریچه‌ای رو به تاریخ گوناگون این منطقه است.

چاه‌های این قصر

از همه شگفتی‌های این بنا که گذر کنیم، به چاه‌های خارق‌العاده این بنا می‌رسیم. چاه‌ها در واقع اثری در زیربناهای این قصر هستند که افسانه‌های بسیار زیادی را در خود دارند. این چاه‌ها، در واقع چاه‌های مدوری هستند و آن‌قدر گود و طولانی به نظر می‌آیند که انگار تا هسته زمین ادامه دارند و معماری پیچیده‌ای را شامل می‌شوند که معانی نمادین و سمبلیکی را در فرهنگ اروپایی شامل می‌شود.

چاه های قصر کوئینتا دا رگالیرا

در زمان، سفر کنیم

وقتی در این مکان قرار می‌گیرید، شاید در کمتر از ۸ دقیقه تمامی اتفاقاتی را ببینید که از هزاران سال قبل اتفاق افتاده است! حس این مکان به قدری زیبا و جادویی است که گویی هوایش دارویی را وارد بینی شما می‌کند که می‌تواند شما را به سال‌های دور ببرد و مسافر ماشین زمان شوید. در واقع گنجینه قصر کوئینتا دا رگالیرا، محیط جادویی آن است که شما را به سفری در زمان می‌فرستد.

کسانی که درون این چاه‌ها بوده‌اند در برخی از قسمت‌ها این حس را داشتند که گویی موجی تیره و روح‌وار در سایه‌ها با بی‌آزاری تمام حضور دارد. این چاه‌ها بر عکس بسیاری از چاه‌های دیگر، برای آب یا مصارف دیگر ساخته نشده و هیچ‌وقت در آن آبی نبوده است. از آنجا که این چاه‌ها برای آب‌ها نبوده‌اند، می‌توان حدس زد که برای نوعی مراسم سنتی دیگر که در کشور پرتغال جاری بوده است، مورد استفاده قرار می‌گرفت.

پیشنهاد مطالعه: در بخش گردشگری، دریاچه‌های اطراف تهران که برای سفر یک روزه عالی هستند را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سفر به شهر بادگیرها، قنات‌ها و بناهای تاریخی

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران است که مرکز استان یزد می باشد، این شهر در بین رشته کو…